Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Xavi Hernandez, Barcelona’da Teknik Direktörlük Görevine Devam Edecek

Xavi Hernandez, Barcelona’da Teknik Direktörlük Görevine Devam Edecek

haber haber -
30 0

Xavi Hernandez ve Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta’dan Açıklamalar

Xavi Hernandez, Barcelona takımının son üç sezondur teknik direktörlüğünü yapmaktadır ve aldığı kararla bir yıl daha görevinde kalacak. Dün akşam Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta ile uzun bir toplantı yaptıktan sonra bu kararı alan Xavi, bugün birlikte basın toplantısı düzenledi.

Laporta: “Xavi ile Devam Etmek Harika Bir Haber”

Laporta, yaptığı açıklamada, “Xavi’nin teknik direktör olarak Barcelona’da kalmaya devam edeceğini sizlere duyurmanın mutluluğunu yaşıyorum. Geçmiş açıklamalarında ayrılmayı planladığını söylemişti ama dünkü görüşmemizde takıma ve projemize olan heyecanını bana iletti. Xavi’nin devam etmesi harika bir haber” dedi.

Xavi: “Devam Etmek İçin Enerjim Var”

Xavi ise sezon ortasında ayrılma kararı aldığını açıkladığını ancak takımı iyileştirmek için gereken desteği aldıktan sonra fikrini değiştirdiğini belirtti. “Bu sezonun öncelikli hedefleri karşılanmasa da takım iyileşti. Gelecek sezon bu hedefleri tutturmayı bir kez daha deneyeceğiz. Tüm tarafların birbirine güveni tam” diyen Xavi, sözleşmesinin devamına karar verirken para veya ego gibi faktörlerin rol oynamadığını vurguladı.

Laporta: “İstikrar Bir İlke”

Laporta, “Kazanmaya devam etme hırsı artık daha rekabetçi. Takımı iyileştirmek için bazı değişiklikler yapılacak. Başarılı projelerde ve özellikle bu projede istikrar bir ilkedir. Xavi inkar edilemez bir Barselona hayranı. Biz de aynı şekilde düşünüyoruz. En iyi kararın bu olduğuna, kulübe istikrar vereceğine eminiz” şeklinde konuştu.

Laporta ayrıca, kulübün ekonomisinin düzeltilmesi hedefinde doğru yolda ilerlediklerini, yeniden inşa edilen Nou Camp Stadı’na aralık ayında dönmeyi planladıklarını dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir