Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Burun Estetiği

İstanbul Burun Estetiği

admin admin -
57 0

İstanbul Burun Estetiği

Burun estetiği yüzün güzelleşmesine ve sağlık sorunlarının giderilmesine son derece yardımcı olmaktadır. Bu nedenle sağlık ve estetik amaçlı yapılan işlemlerden biridir. Burun yüzümüzün en dikkat çeken ve akılda kalan kısmıdır. Yüzümüzün karakteristik ifadeleri üzerinde de büyük etkisi vardır. Bu nedenle burnunun şeklinden memnun olmayan birçok kişi burun estetiği ile çözüm bulmaktadır. Bir kişinin burnunun şeklinden memnuniyetsizlik, iletişim sırasında estetik sorunlara ve rahatsızlıklara neden olabilir. Pek çok insan deforme olmuş bir burun nedeniyle nefes alma problemi yaşar. Günümüzde burun estetiği farklı şekillerde yapılabilmektedir. Bu yazımızın devamında bu yöntemlerden bahsedeceğiz; İstanbul burun estetiği fiyatları ve burun estetiği sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Burun Estetiği İstanbul (Rinoplasti) Nedir?

Burun Estetiği İstanbul yani rinoplasti; burnun estetik ve fonksiyonel problemlerini ortadan kaldırmak için yapılan estetik işlemlerdir. Sadece burnun şeklini değiştirip güzelleştirmekle kalmaz, nefes almayı engelleyen eğriliği de giderir. Geçmişte, burun estetiği İstanbul ameliyatında çökük bir burun, aşırı şişkin bir uç ve genişlemiş bir delik olması yaygındı. Bu nedenle birçok kişi burun estetiğinin doğal görünmediğini düşünür. Ancak günümüz estetik anlayışında bu burun yapısına yüzle orantılı ve doğal görünen bir burun tercih edilmektedir. Bu nedenle burun estetiğine göre daha estetik sonuçlar alınmaktadır.

İstanbul Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Rinoplastide açık veya kapalı teknikler tercih edilebilir. Kapalı yöntemde tüm dikişler burun içinde kalır. Açma yönteminde burun tamamen açılır. Ameliyattan sonra nazolabial bileşkede küçük bir dikiş izi görülür. Çünkü açık yöntemle burnun tüm hasarlı dokuları daha kapsamlı bir estetik ameliyat için tam olarak dahil edilebilir. Açık veya kapalı burun estetiği yöntemlerinden hangisinin kullanılacağı doktor muayenesinin sonucuna bağlıdır.

Rinoplasti genellikle genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Müdahale çok küçük ise lokal anestezi tercih edilebilir. İşlem 1-2 saat sürer. Ameliyattan sonra burnun yeni şeklini korumak için plastik bir alçı veya tampon kullanılabilir. Tampon veya alçı kullanımı cerrahi tekniğe ve doktorun tercihine bağlıdır. Tamponların her prosedürde kullanılması gerekmez.

İstanbul Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatı olmaya karar vermek, birçok farklı faktörün göz önünde bulundurulmasını gerektiren bir süreçtir. İlk olarak, çevrenizden alacağınız tepki ve burnunuzun nasıl görüneceği konusunda endişe duyabilirsiniz. Hastalarımızın çoğu iyileşme sürecinde hayal kırıklığı yaşıyor ve yeni burunlarına uyum sağlamakta zorlanıyorlar. Bu sıkıntılı dönem yakında sona erecek. Çünkü burundaki şişlikler inmeye başladıkça burnunuz daha güzel görünmeye ve yüzünüz gerçekçi bir ifadeye bürünmeye başlar. Bu süreçte her gün aynaya baktığımda kendimi daha güzel hissedeceğim. Hastalarımızın burun estetiği ile ilgili bir diğer sorunu da burun estetiği fiyatlarıdır. İstanbul burun estetiği olmaya karar verdiyseniz ve fiyatını öğrenmek istiyorsanız İstanbul’daki hizmet veren klinikleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir