Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türkiye’ye dönen emekli adam kayboldu

Türkiye’ye dönen emekli adam kayboldu

admin admin -
95 0

AMERİKA Birleşik Devletleri’nde (ABD) bir dönem Dünya Bankası’nda çalışıp emekli olduktan sonra Türkiye’ye dönen ve yaz tatilini geçirmek için ailesiyle birlikte geldiği Balıkesir’in Gönen ilçesinde köpeğiyle yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan Korhan Berzeg’i (83) arama çalışmaları 18’inci günde de sürüyor. Korhan Berzeg’in eşi Angela Berzeg (80) ve kızlarının, Gönen’den ayrıldığı öğrenildi.
Amerika Birleşik Devletleri’nde Dünya Bankası’nda bir dönem Asya Direktörü olarak çalışan ve emekli olup, İstanbul Büyükada’da yaşamaya başlayan Korhan Berzeg, mayıs ayında tatil için eşi İngiliz uyruklu Angela Berzeg ile memleketi Gönen’in kırsal Armutlu Mahallesi’ndeki evine geldi. 17 Haziran’da, Angela Berzeg kahvaltı hazırlarken, doberman cinsi köpeği Tina ile yürüyüş yapmak için evden ayrılan Korhan Berzeg, geri dönmedi. Cep telefonunu evde bırakan Berzeg, eve dönmeyince eşi Angela Berzeg, jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu.

40 KİŞİLİK EKİP SAHADA
İhbarla bölgeye, AFAD, AKUT ekipleriyle Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı komando timleri sevk edildi. Çalışmalara, Bursa İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri, Gönen Doğal Afetler Arama Kurtarma Derneği (GÖNDAK), ekiplerinin yanı sıra dağ, mağara, kanyon gibi ulaşılması zor bölgelerde profesyonel arama yapan SAR Arama Kurtarma ve Acil Yardım Derneği ile Ankara’dan gelen Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı’na (JÖAK) bağlı ekipler de destek verdi. Havadan İHA ve ısıya duyarlı termal kameralı dronlarla, karadan da 1 iz takip köpeği ve 1 kadavra arama köpeğiyle çalışmaların 18’inci gününde yaklaşık 40 kişilik ekibin katıldığı arama çalışmalarında, Berzeg’e ait herhangi bir ize rastlanamadı.
İHBAR ASILSIZ ÇIKTI
Kayıp olan Korhan Berzeg’in dün Gönen Çayı çevresinde görüldüğü ihbarıyla yapılan çalışmalar sonrası asılsız çıktı. Yürütülen çalışmalarda Berzeg’e ait herhangi bir iz bulunamadı. Arama çalışmaları sürerken, geçen hafta Korhan Berzeg’in Amerika’da yaşayan kızı Sibel, işi sebebiyle yurt dışına döndü. Dün ise Berzeg’in diğer kızı Nisa’nın da yaşadığı İngiltere’ye döndüğü, eşi Angela Berzeg’in de Büyükada’ya gittiği öğrenildi. Angela Berzeg’in birkaç gün sonra Gönen’e geri geleceği öğrenildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir