20 Temmuz 2022 petrol fiyatları

Brent petrol fiyatlarında dalgalı seyir devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 98 dolara kadar gerileyen Brent petrol, bu hafta 100 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Uluslararası piyasada Brent petrol, 106,97 dolardan satılıyor. İlgili Haber Lady Spa Güzellik: Yeşilköy’de Kadınların Yeni Buluşma Noktası Dünya petrol piyasasına yön veren petroldür. Londra Brent ya da Brent Blend olarak da bilinir. […]

 20 Temmuz 2022 petrol fiyatları

20.07.2022 - 7:55

Güncelleme : 20.07.2022 - 7:55

Brent petrol fiyatlarında dalgalı seyir devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta 98 dolara kadar gerileyen Brent petrol, bu hafta 100 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Uluslararası piyasada Brent petrol, 106,97 dolardan satılıyor.

Dünya petrol piyasasına yön veren petroldür. Londra Brent ya da Brent Blend olarak da bilinir. Çıkaran şirket Shell tarafından “Brent Goose” ismi verilmiş olup, içeriğinde %0,37 oranında sülfür bulunur ve bu da Brent Petrol’ün işlenmesi daha kolay olan “tatlı petrol” sınıfında yer almasını sağlar.

Ham petrolü işleyen rafineriler için düşük sülfürlü yani tatlı dediğimiz petrolden benzin veya dizel yakıtı üretmek daha kolaydır. Bu bölgeden çıkarılan petrol tatlı ve hafiftir. Bu yüzden rafine edilmesi kolay dolayısıyla benzin ve dizel yakıt üretimi için uygundur. Ayrıca denizden çıkarıldığı için nakliyesi doğrudan deniz üzerinden uzak bölgelere gönderimini kolaylaştırır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın