Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. THY çalışanları için 14 bin konut yapacak

THY çalışanları için 14 bin konut yapacak

admin admin -
63 0

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, inşa edilecek konutların özelliklerine ilişkin bilgileri paylaştı.

Buna göre, 2018 yılında Emlak Konut GYO ile THY’nin ortak olduğu Arnavutköy’deki 3.6 milyon metrekare arsanın bir kısmına 14 bin konut yapımına karar verildi.

Evler, Emlak Konut tarafından yaptırılacak ve 2+1 daireler 80 metrekare ile 3+1 daireler 110 metrekare olacak. Fiyatların 2+1’ler için 2,5-3 milyon lira ve 3+1’ler için 3,5-4 milyon lira civarında olması planlanıyor.

Ahmet Bolat, Ramazan Bayramı’ndan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile temelini atmayı planladıkları konut projesinden kimlerin faydalanabileceğine ilişkin ise şunları kaydetti:

“THY ve iştirak çalışanlar için 3 bin konut ayrılacak ve bu konutlara tüm 75 bin THY ailesi üyeleri talipli olabilecek. Sadece başkan veya üstü yöneticileri ile varsa birinci derece çalışan yakınları olamayacak. Ayrıca bir diğer önemli koşul da çalışanımızın kendi ya da eşinin evi olmaması. Amacımız ev ihtiyacı olan çalışanlarımızın İstanbul Havalimanı’na yakın bir yerde Emlak Konut kalitesinde bir ev sahibi olmaları.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir