Altan Kardeşlerden Biri Serbest Biri Tutuklu

FETÖ ile bağlantılı oldukları iddiasıyla 10 gün önce gözaltına alınan Ahmet ve Mehmet Altan Kardeşler dün gece hakim karşısına çıktı. FETÖ/PDY soruşturmasında gözaltına alınan Altan Kardeşler Emniyetteki sorgularının bitmesinin ardından dün gece yarısı Çağlayan Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. Balyoz Davası sürecinde daha sonra sahte olduğu anlaşılan belgeleri Genel Yayın Yönetmeni olduğu Taraf Gazetesi’nde yayınlayan Ahmet […]

 Altan Kardeşlerden Biri Serbest Biri Tutuklu

22.09.2016 - 11:10

Güncelleme : 22.09.2016 - 11:10

FETÖ ile bağlantılı oldukları iddiasıyla 10 gün önce gözaltına alınan Ahmet ve Mehmet Altan Kardeşler dün gece hakim karşısına çıktı.

FETÖ/PDY soruşturmasında gözaltına alınan Altan Kardeşler Emniyetteki sorgularının bitmesinin ardından dün gece yarısı Çağlayan Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. Balyoz Davası sürecinde daha sonra sahte olduğu anlaşılan belgeleri Genel Yayın Yönetmeni olduğu Taraf Gazetesi’nde yayınlayan Ahmet Altan ve Prof. Dr. Mehmet Altan savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Ahmet Altan’a emniyetteki sorgusunda Taraf Gazetesi’nde yayınlanan Balyoz belgelerini savcılığa götüren Mehmet Baransu’ya neden sahip çıktığı ve gazetenin kimler tarafından finanse edildiği soruldu. Mehmet Altan’a ise evinde çıkan 1 dolar ve darbeyi çağrıştıran söylemleri soruldu.

4,5 saat boyunca Savcılıkta ifade veren Altan Kardeşler terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Ahmet Altan mahkeme tarafından serbest bırakılırken kardeşi Mehmet Altan “Örgüt propagandası yapmak” ve “Örgüte yardım ve yataklık” suçundan cezaevine konuldu.

Ahmet Altan’ı adliye önünde kızı, oğlu ve Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yasemin Çongar karşıladı. Ahmet Altan gazetecilere açıklama yapmadan adliye önünden ayrıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın