Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. YouTuber Okan Sarıoğlu, Abone Arttırmanın Yolunu Açıkladı

YouTuber Okan Sarıoğlu, Abone Arttırmanın Yolunu Açıkladı

admin admin -
29 0

YouTuber Okan Sarıoğlu, Abone Arttırmanın Yolunu Açıkladı

YouTube platformunun tanınan isimlerinden Okan Sarıoğlu, YouTube’da abone sayınızı arttırmanın en kolay yolunu açıkladı.

Eğlence ve korku türünde videolar hazırlayan içerik üreticisi Okan Sarıoğlu, YouTube kanalınızı nasıl yükselteceğinizin püf noktasını anlattı. ”Artık eskisi gibi zor değil, sadece bir telefon yeterli olacak.” sözleriyle YouTube’da yükselmenin artık oldukça kolay olduğunu vurguladı. ”YouTube da günümüz hedef kitlesini elde tutabilmek için tıpkı TikTok gibi kısa içerikler barındıran Shorts’u çıkardı. Artık Shorts’a video çekerek çok kolay bir şekilde YouTuber olabilirsiniz.” sözleriyle kısa video etkisinin çok yüksek olduğuna yönelik açıklamalarda bulundu.

”Tek Bir Shorts Sizi Ünlü Yapabilir”
Genel izleyici kitlesinin artık eskiye nazaran uzun video yerine daha kısa videolar izlemeye eğilim gösterdiğini ifade eden Sarıoğlu ”YouTube oldukça büyük bir şirket ve Shorts üzerinde yatırımlar yapmaya her geçen gün devam edecek. Eğer başarmak istiyorsanız elinizdeki telefon ile hemen bir kısa video hazırlayın ve yükleyin. İçeriğinizden eminseniz o videonun tutmama olasılığı yok. Bir süre kısa videolar ile kitle topladıktan sonra da isterseniz uzun video üretmeye başlayıp para kazanabilirsiniz. Şayet sadece Shorts video yüklerseniz yine para kazanırsınız fakat kazancınız uzun videolardaki kadar olmayabilir.” şeklinde konuştu.

”10 Milyon Shorts İzlenmesiyle Para Kazanmaya Başlayabilirsiniz”
Sarıoğlu son olarak YouTube’un iş ortağı olma kurallarını özetledi: ”Shorts videoları üreterek para kazanmak istiyorsanız 10 milyon shorts izlenmesi gerekecek. Gözünüze çok yüksek gibi gelebilir ancak birkaç videonuz yükselişe geçtikten sonrası çorap söküğü gibi gelecektir. 10 milyon Shorts izlenmesinin yanı sıra bin abonenizin de olması gerekiyor. Böylelikle para kazanma özelliğinizin açılması için başvuruda bulunuyorsunuz ve eğer içerikleriniz YouTube’un kurallarını ihlal etmiyorsa para kazanmaya başlıyorsunuz.”

İlgili Yazılar