Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Mehmet Yiğit, İstanbul’daki Keşkek Şenliğinde Sahne Aldı

Mehmet Yiğit, İstanbul’daki Keşkek Şenliğinde Sahne Aldı

admin admin -
39 0

Simavlı Türk Halk Müziği sanatçısı Mehmet Yiğit, İstanbul’da Uşak Karahallılar Vakfının düzenlediği Keşkek Şenliğinde sahne aldı. Mehmet Yiğit, burada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Uşak türkülerini seslendiren sanatçı, dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Derlemeci ve Yörük türkülerinin usta ismi olan Mehmet Yiğit, bağlamasıyla sahneye çıkarak muhteşem bir performans sergiledi. Karahallılar Vakfı Genç Zeybek ekibi ise harmandalı ve Kadıoğlu zeybeği oynayarak şenliğe renk kattı. Sanatçının türkülerine eşlik eden izleyiciler, coşkuyla oynadı ve alkışlarla destek verdi.

Şenliğin sonunda Mehmet Yiğit, sahnede olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, türkülerle dolu bu güzel günlerin devam etmesini temenni etti. Sanatçı, türkülerin hiç susmaması gerektiğini belirtti.

Uşak Karahallı Belediye Başkanı Ramazan Karakaya, Mehmet Yiğit’e teşekkür ederek, sanatçının başarılarının devamını diledi. Karakaya, Mehmet Yiğit’in performansının şenliğe büyük katkı sağladığını ifade etti.

 

İlgili Yazılar