Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Hayırsever iş insanı Kadir Atasoy’dan Yıldırım’a Aile Sağlığı Merkezi

Hayırsever iş insanı Kadir Atasoy’dan Yıldırım’a Aile Sağlığı Merkezi

admin admin -
53 0

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi, 9’uncu sağlık yatırımı olarak ilçe kazandırdığı Güllük Mahallesi’ndeki Kadir Atasoy Aile Sağlığı Merkezi’ni hizmete açtı.

Hayırsever Kadir Atasoy’un desteği yapılan aile sağlığı merkezinin açılışına Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra, AK Parti Milletvekili Mustafa Yavuz, İl Sağlık Müdürü Dr. Orkun Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Mersin, Yıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı İrfan Akkaya, İlçe Sağlık Müdürü Ferhan Ekinci ve il başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

Hayatın her alanında Yıldırımlıların yaşamlarını kolaylaştırmak için yatırımlar yaptıklarını aktaran Başkan Yılmaz,  spor merkezlerinden kütüphanelere, pazar yerlerinden sağlık merkezlerine hemşehrilerimizin yaşam konforunu artıracak tesisleri Yıldırım’a kazandırdıklarına dikkati çekti. Aile sağlığı merkezinin 4,5 yılda Yıldırım’a kazandırıldığını belirten Başkan Yılmaz, “Kazandırdığımız 9’uncu sağlık yatırımı.  Bu hizmetleri gerçekleştirirken gerek hayırseverlerimizden gerek Büyükşehir Belediyemizden gerekse ilgili Bakanlıklarımızdan çok önemli destekler gördük. Bu güzel yatırımlarımız aynı zamanda millet devlet birlikteliğinin ve kurumlar arası uyumun güzel bir örneği” dedi.

Fidyekızık, Erikli, Karaağaç ve Davutkadı Mahalleleri’ne yapılacak aile sağlığı merkezleri ile ilgili çalışmaların devam ettiğini aktaran Başkan Yılmaz, 500 metrekare kullanım alanına sahip olan Güllük Kadir Atasoy Aile Sağlığı Merkezi’mizde; 5 poliklinik odası, tıbbi müdahale odası, çocuk emzirme odası, aşı odası, dinlenme odası ev ortak kullanım alanları yer alacağını, bünyesinde 2 doktor ve 2 aile sağlığı çalışanın hizmet vereceğini kaydetti. 

Kentsel dönüşümden, sosyal yatırımlara, kültürel etkinliklerden ulaşıma Yıldırım Belediyesi’nin ilçenin adeta kaderini değiştirdiğini aktaran AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Yavuz da, Atasoy ailesini tebrik etti. Yıldırım Kaymakamı Metin Esen ile İl Sağlık Müdürü Dr. Orkun Yıldırım da, Güllük Aile Sağlı Merkezi’nin ilçeye kazandırılmasından ötürü Atasoy ailesini ve Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a teşekkür ederken, kazandırılan hizmetle gerçekten önemli bir yaraya merhem olduklarını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir