Zekeriya Öz Hakkında Soruşturma Başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Savcısı iken El-Kaide terör örgütü üyelerine yapılan operasyonlar ve elde edilen bilgilerle adından söz ettiren Zekeriya ÖZ, Ergenekon soruşturmasının da dikkat çeken savcıları arasında yer alıyordu. 17-25 Aralık operasyonları nedeniyle hükümet kanadıyla ters düşen Savcı Öz, yaptığı açıklamalarla da hükümetten tepki çekmişti. Bunun üzerine görev yeri değiştirilen Öz 12 Mayıs 2015 tarihinde de […]

 Zekeriya Öz Hakkında Soruşturma Başlatıldı

03.08.2015 - 14:54

Güncelleme : 03.08.2015 - 14:54

İstanbul Cumhuriyet Savcısı iken El-Kaide terör örgütü üyelerine yapılan operasyonlar ve elde edilen bilgilerle adından söz ettiren Zekeriya ÖZ, Ergenekon soruşturmasının da dikkat çeken savcıları arasında yer alıyordu.

17-25 Aralık operasyonları nedeniyle hükümet kanadıyla ters düşen Savcı Öz, yaptığı açıklamalarla da hükümetten tepki çekmişti. Bunun üzerine görev yeri değiştirilen Öz 12 Mayıs 2015 tarihinde de HSYK tarafından meslekten ihraç edildi.

Sosyal ağ platformlarından Twitter’ı aktif olarak kullanan eski Savcı Öz hakkında, attığı tweetler yüzünden soruşturma başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturmanın gerekçesi ise Zekeriya Öz’ün Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a attığı tweetler ile hakaret etmesi gösteriliyor.

Bugün attığı ve hemen ardından hakaret gerekçesiyle dava açılan Zekeriya Öz, Gezi olaylarına katılmadığı için PKK’nın pişmanlık duyduğunu belirtti ve neden katılmadıklarını, bundan karlı çıkan kesimin kim olduğunu ima etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın