Zayıf Gösteren Tesettür Kombinler

  Artık bahar ayları içerisindeyiz. Yavaş yavaş moda renkler ve desenler kıyafetlerde kendini sıkça göstermeye başladı. Bu durum en çok giyim sektöründe kendini belli etmeye başladı. Kış ayının getirdiği hareketsizlik ya da yapısal olarak aldığımız kilolar da giydiklerimize elbette yansıyan bir durum olacaktır. Ancak seçtiğimiz kıyafetlerin kesimi ve modeli bu anlamda son derece önem taşımaktadır. […]

 Zayıf Gösteren Tesettür Kombinler

26.01.2019 - 14:05

Güncelleme : 26.01.2019 - 14:05

 

Artık bahar ayları içerisindeyiz. Yavaş yavaş moda renkler ve desenler kıyafetlerde kendini sıkça göstermeye başladı. Bu durum en çok giyim sektöründe kendini belli etmeye başladı. Kış ayının getirdiği hareketsizlik ya da yapısal olarak aldığımız kilolar da giydiklerimize elbette yansıyan bir durum olacaktır. Ancak seçtiğimiz kıyafetlerin kesimi ve modeli bu anlamda son derece önem taşımaktadır. Kumaşların desenleri, renkleri ve vücut yapısına göre seçilen kıyafetler insan vücudunun görünümü açısından son derece önem taşımaktadır. Giydiğiniz kıyafetlerin sizin görünümümüzün üzerinde son derece etkisi olmaktadır. Giydiğiniz bir elbise sizi olduğunuzdan daha kilolu da gösterebilir ya da seçtiğiniz gömleğin deseni sizi daha zayıf gösterebilir. Peki giyim seçimimizde nelere dikkat etmek gerekmektedir?

Tesettürde Nasıl Giyinmeliyiz?

Tesettür giyim tarzı nedeni ile genel anlamda daha bol kesimler ya da salaş tarzlar ile tasarımı yapılır ve üretilir. Eğe tesettür giyimden yana tercihinizi kullanan biri iseniz ve birazda kilolu bir yapınız var ise dikkat etmeniz gerekenler ile daha fit bir görünüm sergileyebilirsiniz. Bunun için nasıl kıyafetler seçmek gerekir?

  • İri desenli kıyafetler kişiyi göründüğünden daha kilolu göstermektedir. Bu nedenle daha düz çizgili ya da küçük desenli kıyafetler seçmek sizi olduğunuzdan daha minyon gösterecektir.
  • Eğer bel kalınlığını var ise seçiminizi elbiseden yana kullandıysanız bel kısmı daha sadece dikimleri seçmeniz doğru olacaktır.
  • Enine çizgili kıyafetler kişiyi daima olduğundan iri göstereceğinden bu seçim kesinlikle yapılmaması gerekenler arasında yer almaktadır.
  • Pantolon seçimlerinizde paça kısmına daralan pantolonların üzerine bol olmayan salaş ceketleri tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır.
  • Etek ve gömlek kombinelerinde boyuna çizgili ya da düz renk gömleklerin altına küçük desenli ya da sade etek seçimi yapmanız gerekmektedir.

Seçimler daima sizin tarzınızı yansıtır. Doğru seçimler yapabilmek için vücudunuzu doğru tanımak gerekmektedir. Bu nedenle daha rahat ve huzurlu bir şıklık sizi mutlu edecektir.

Tesettür Giyimde Trend Renkler

Tesettür giyimde özellikle bu dönemin renkleri haki yeşil, uçuk maviler ve kiremit renkleri vitrinleri süslemeye devam ediyor. Ancak sizler de benim ruhumun seçtiği renkler benim modamı oluşturuyor diyenlerdenseniz renk sınırlaması yapmanı gerekmeyecektir. Ancak sert renkler ve karışık renkler kilo problemi olanların seçmemesi gereken renkler arasında yer almaktadır. Ayrıca yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde fazla kilolarınızı saklamak için kendinizi siyahlara kapatmamalısınız. Dilediğiniz renkleri giyebilmenin yolu seçtiğiniz kıyafetin modeli ve desenleri olacaktır.

Kaynak : www.modamerve.com

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın