Zalain Krem Ne İçin Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Zalain Krem Ne İçin Kullanılır? Zalain krem deri üzerindeki hastalıklı olan bölgeye sürülerek uygulanmakta olan bir kremdir. Bu kremin kullanılma nedeni daha çok maya mantarlarının ya da dermatofit adı verilmekte olan mantarların meydana getirdiği ayak mantarı, kasık mantarı, vücut mantarı, sakal mantarı, el mantarı gibi deri hastalıklarının tedavi etmek amacıyla Zalain kullanımı tercih edilmektedir. Bunların […]

 Zalain Krem Ne İçin Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

23.07.2019 - 19:22

Güncelleme : 23.07.2019 - 19:22


Zalain Krem Ne İçin Kullanılır?

Zalain krem deri üzerindeki hastalıklı olan bölgeye sürülerek uygulanmakta olan bir kremdir. Bu kremin kullanılma nedeni daha çok maya mantarlarının ya da dermatofit adı verilmekte olan mantarların meydana getirdiği ayak mantarı, kasık mantarı, vücut mantarı, sakal mantarı, el mantarı gibi deri hastalıklarının tedavi etmek amacıyla Zalain kullanımı tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra bu krem kandidiyaz ve Pityriasis adı verilmekte olan yüzeyel bakımdan deriyi tutan mantar hastalıklarının tedavisi içerisinde de kullanılmaktadır. ZALAIN kremini kullanmamanız gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Kremin içerisinde bulunmakta olan etkin maddelerden sertakonazol ve sertakonazolün gibi azol türevlerine hassasiyetiniz varsa bu kremi kullanmayınız. Dikkatli olarak kullanmanız gereken durumlar ise şu şekilde söylenebilir. Bu kremi tedavinizin ilk günleri içerisinde kullanırken çok hafif seviyelerde ve geçici kızarıklıklar meydana getirebildiği gözlenmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmanız tedaviyi durdurmanız için gerekli bir sebep değildir. Lakin bu durumlar karşısında önlemi almak adına böyle bir durumla karşılaşmış olduğunuzu doktorlarınıza iletmeniz gerekmektedir.

ZALAIN Kremde Olması Beklenen Yan Etkiler Nelerdir?

Hastalar tarafından kullanılmakta olan diğer ilaçlar gibi bu krem içerisinde bulunan maddelere karşı duyarlı olan kişilerden görülmesi beklenen bazı yan etkiler bulunmaktadır.

Bu krem bölgesel tedavi içerisinde sertakonazolün zararlı bir etkiye ya da ışığa karşı duyarlılığa neden olan bir etkisi görülmemiştir. Tedavi işleminin kesilmesine neden olmadan tedavinin ilk süreci içerisinde çok hafifi bir şekilde sürüldüğü bölge üzerinde geçici kızarıklıklara sebebiyet verebilmektedir. Bu kreminin olası yan etkileri içerisindedir.

Eğer şimdi bahsedeceğimiz yan etkilerden biriyle karşılaşırsanız bunu doktorunuza söylemeniz gerekmektedir. Bu kremin uygulanmış olduğu bölge üzerinde hafi ve geçici kızarıklıkların, hassasiyet, geçici renk değişikliklerinin oluşması, şiddetli kaşıntı hissi, yanma hissi, su kabarcıklarının meydana gelmesine kadar değişiklik gösteren ve kişilerin tahammül edemeyeceği durumların oluşması durumunda doktorunuza şikayetinizi iletiniz. Bunların yanında ciltte temas etmesiyle birlikte ortaya çıkan deri iltihaplanması ya da döküntü, deride kuruma gibi durumlar doktorunuzla bir daha görüştüğünüzde iletebileceğiniz şikayetlerdir. Bu yan etkiler kremin hafif yan etkileridir.

Kaynak : https://www.bakimlivesaglikli.com/zalain-krem

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın