Yüz Dolgusu İle Yüzünüze Genç Bir Dokunuş Katın

  Yüz dolgusu, kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve yaşla birlikte azalan yüz dolgunluğunu geri kazandırmak için yüzün çizgilerine, kıvrımlarına ve dokularına enjekte edilen sentetik veya doğal olarak oluşan maddelerdir. Gülümseme çizgilerini silmek, yanakları ve dudakları dolgunlaştırmak ve sivilce izlerini düzeltmek gibi çeşitli kullanım alanları olan yüz dolgusu, kişisel tedavi planları sayesinde farklı problemlere çözüm getirebilir. Bu […]

 Yüz Dolgusu İle Yüzünüze Genç Bir Dokunuş Katın

05.03.2021 - 13:40

Güncelleme : 05.03.2021 - 13:56

 

Yüz dolgusu, kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve yaşla birlikte azalan yüz dolgunluğunu geri kazandırmak için yüzün çizgilerine, kıvrımlarına ve dokularına enjekte edilen sentetik veya doğal olarak oluşan maddelerdir. Gülümseme çizgilerini silmek, yanakları ve dudakları dolgunlaştırmak ve sivilce izlerini düzeltmek gibi çeşitli kullanım alanları olan yüz dolgusu, kişisel tedavi planları sayesinde farklı problemlere çözüm getirebilir. Bu metinde yüze genç bir görünüm sağlayan ve hoşunuza gitmeyen sorunları gideren yüz dolgusunu açıklayacağız. Ayrıca yüz dolgusu Ankara’da yaptırabileceğiniz kliniklerden bahsedeceğiz.

Yüz dolgusu öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Yüz dolgusu tedavisi öncelikle seçtiğiniz kliniğe gitmeniz ve burada doktorla detaylı bir şekilde konuşmanızla başlar. Bu ilk randevu, istekleriniz, ihtiyaçlarınız ve yüz dolgusunun fiyatı hakkında konuşmanız ve doktorunuzun sizin için kişiselleştirilmiş bir plan oluşturması içindir. Yüz dolgusunu Ankara’da yaptıracağınız kliniği iyi seçmeniz, bu aşamada doktorunuzun ilgili olması ve hiçbir detayı atlamaması bakımından önemlidir.

Prosedürden önceki 2 hafta içinde, aspirin gibi kan inceltici ilaçlar almaktan kaçınmanız gerekecektir. Reçeteli kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız doktorunuza bunu bildirmeniz gerekir. Dolgu randevunuza nasıl hazırlanacağınız konusunda doktorunuz ek tavsiyelerde bulunabilir.

Yüz dolgusu nasıl yapılır?

Tedavi, steril bir ortamda gerçekleşir. Yüz dolgusunu Ankara’da yaptıracağınız kliniğe karar verirken temizlik koşullarını da göz önünde bulundurmalısınız. Tedaviye başlamadan önce doktor, yüze topikal krem sürebilir veya uyuşturucu enjekte edebilir. Enjeksiyon işlemi basittir ve sadece 20 dakika kadar sürer. Ancak tedavinin süresi işlem bölgesinin genişliğine göre de farklılık gösterebilir.

Enjeksiyondan sonra, bazı sonuçları hemen görebilirsiniz. Tedaviden sonra bir iki gün geçince etkileri daha net görebilirsiniz. Prosedürden sonra araba sürebilirsiniz ve hatta hemen sonra işe veya diğer randevularınıza dönebilirsiniz.

Yüz dolgusu sonrası iyileşme nasıldır?

Enjeksiyondan sonraki ilk birkaç gün tedavi bölgesi üzerinde uyumaktan kaçınmalısınız. Sırt üstü düz bir şekilde uyumaya çalışın. Tedaviden sonraki ilk iki gün spordan kaçınmanız, sağlığınız için önemlidir. Yüzünüze dokunmaktan kaçının ve enfeksiyon riski geçene kadar yüzünüzü mümkün olduğunca temiz ve kuru tutun.

Yüz dolgusu, güvenli bir işlemdir ve pek fazla yan etki ortaya çıkmaz. Tedaviye bağlı gelişen yan etkiler, minimaldir ve birkaç gün içerisinde kaybolur. Yüz dolgusuna bağlı en yaygın gelişen yan etkiler, kızarıklık, şişme, ağrı, morarma, kaşıntı ve döküntüdür. Bunlardan daha kötü bir yan etki ile karşılaşmamanız ve bu etkilerin de sürekli doktor tarafından kontrol altında tutulması, yüz dolgusunu Ankara’da iyi bir klinikte yaptırmanıza bağlıdır.

Yüz dolgusunun fiyatı nedir?

Yüz dolgusunun fiyatı kişisel faktörler, işlemin uygulanacağı yüz bölgeleri, gereken enjeksiyon miktarı ve uygulayan doktora göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple yüz dolgusunun fiyatını öğrenmek için tedaviyi uygulayacak klinikten bir hazırlık randevusu almanız ve isteklerinizden bahsetmeniz önemlidir. Böylece gerçekçi bir fiyat öğrenebilirsiniz.

Yüz dolgusu yaptırmayı düşünüyorsanız, ilk adımınız deneyimli bir doktor bulmak olmalıdır. İndirimli veya lisanssız bir klinisyen, dermal dolgu maddelerinden kaynaklanan komplikasyon riskinizi önemli ölçüde artırır ve sonucun etkili olma ihtimalini düşürür.

Yüz dolgusunu Ankara’da yıllardır güvenle uygulayan Dr. Buket Yıldırım, kliniğe gelen her hasta ile detaylı bir şekilde görüşmesi, onların güvenliği ve sağlığını ön planda tutması, tedavi planı oluşturması ve tedavi sonrasında da hasta takibine devam etmesiyle pek çok kişinin yüz dolgusundan memnun kalmasını sağlamıştır. Dr. Buket Yıldırım ile görüşerek yüz dolgusu ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.