YouTube, uzun süredir aktif olarak kullanılan mesajlaşma özelliğini kaldırmaya hazırlanıyor

YouTube’un DM özelliği kapatılıyor. 18 Eylül tarihinden itibaren kullanıcılar DM özelliğinden faydalanamayacak ve aralarında özel mesajlaşamayacak. YouTube’un bu kararı almasında en önemli etken ise şirketin videolara yapılan yorumlara daha çok ağırlık vermek istemesi. Kullanıcıların kendi aralarında özel mesajlaşmalarını azaltmayı hedefleyen şirket, böylece videolara daha fazla yorumlarla aktif katılım sağlanacağı görüşünde. Şirketten gelen açıklama ise durumu […]

 YouTube, uzun süredir aktif olarak kullanılan mesajlaşma özelliğini kaldırmaya hazırlanıyor

21.08.2019 - 21:23

Güncelleme : 21.08.2019 - 21:23

YouTube’un DM özelliği kapatılıyor. 18 Eylül tarihinden itibaren kullanıcılar DM özelliğinden faydalanamayacak ve aralarında özel mesajlaşamayacak. YouTube’un bu kararı almasında en önemli etken ise şirketin videolara yapılan yorumlara daha çok ağırlık vermek istemesi. Kullanıcıların kendi aralarında özel mesajlaşmalarını azaltmayı hedefleyen şirket, böylece videolara daha fazla yorumlarla aktif katılım sağlanacağı görüşünde.

Şirketten gelen açıklama ise durumu özetliyor:

“Önceliklerimizi sürekli olarak yeniden değerlendiriyoruz ve genel yorumları iyileştirmeye odaklanırken YouTube’un doğrudan doğrudan mesajlaşma özelliğini durdurmaya karar verdik.”

YouTube üzerinden mesajlaşma dönemi kapanıyor

Dev video platformunun bu kararı almasından sonra gözler yorum bölümünde yapılacak olan yenilik ve güncellemelere çevrilmiş durumda.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın