Youtube-Mp3 Kapatılıyor

Geçtiğimiz yılda davalık olan  Yotube’daki videoları mp3 tarzına dönüştüren YouTube-MP3.org’un mahkemesi bu hafta son buldu. Alınan karar herkesi üzecek gibi görünüyor. Sitenin çok geçmeden kapatılması kararı alındı. Youtube videolarını ücretsiz bir şekilde mp3 tarzına dönüştüren Youtube mp3 dönüştürücü sitesinin verdiği bu hizmet zaten yasal değildi ancak günde milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bir site idi. Bu […]

 Youtube-Mp3 Kapatılıyor

03.09.2017 - 18:21

Güncelleme : 24.05.2021 - 22:49

Geçtiğimiz yılda davalık olan  Yotube’daki videoları mp3 tarzına dönüştüren YouTube-MP3.org’un mahkemesi bu hafta son buldu. Alınan karar herkesi üzecek gibi görünüyor. Sitenin çok geçmeden kapatılması kararı alındı.

Youtube videolarını ücretsiz bir şekilde mp3 tarzına dönüştüren Youtube mp3 dönüştürücü sitesinin verdiği bu hizmet zaten yasal değildi ancak günde milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bir site idi. Bu site Youtube’daki herhangi bir videonun URL’si ile işliyordu yani siz videonun URL’sini siteye girdiğinizde otomatik olarak videodaki içerik mp3 tarzına dönüştürüyordu.

Youtube-MP3.org sitesi bir çok insan için yararlı olmasına rahmen içerik üreten insanların yıllardır mahkemeye verdiği bir sitedir. Geçtiğimiz yıl davası başlayan sitenin kurucusu Philip Mateasanz ve Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAA) arasında yapılan anlaşmaya göre Philip Mateasanz sitenin alan adını RIAA’ya devredecek ve devir işlemleri bittiğin de ise site tamamen kapacak. Philip Mateasanz bu anlaşma sonunda para ödemeyi kabul etti.

Siteyi şuanda hala kullanabiliriz ancak kısa zaman içinde farklı bir URL’ye yönlendirilme durumu söz konusu. Ancak sitenin çok fazla ziyaretçisi olduğu için tamamen kapatılma durumu çok mümkün gözükmüyor.

Kaynak: https://tubemp3indirin.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın