Youtube Go İle Artık Videolar Çevrimdışı İzlenebilecek

2005 yılında 3 arkadaş tarafından kurularak kısa sürede milyar dolarlık bir şirket haline gelen Youtube, kurulduktan 1 yıl sonra video portalı tutmayan Google tarafından 1,65 milyar dolara satın alındı. Google’ın bir servisi olarak yayın hayatına devam eden Youtube, dünyanın en çok ziyaret edilen video paylaşım ve izleme sitesi olmayı başarmıştır. Kendisini sürekli geliştirerek teknolojiye ayak […]

 Youtube Go İle Artık Videolar Çevrimdışı İzlenebilecek

27.09.2016 - 17:26

Güncelleme : 27.09.2016 - 17:26

2005 yılında 3 arkadaş tarafından kurularak kısa sürede milyar dolarlık bir şirket haline gelen Youtube, kurulduktan 1 yıl sonra video portalı tutmayan Google tarafından 1,65 milyar dolara satın alındı. Google’ın bir servisi olarak yayın hayatına devam eden Youtube, dünyanın en çok ziyaret edilen video paylaşım ve izleme sitesi olmayı başarmıştır.

Kendisini sürekli geliştirerek teknolojiye ayak uyduran Youtube, reklam servisi Adsense’yi de video içlerine ve önlerine koyarak hem yayıncıların para kazanmasını sağlamış hem de farklı reklam alternatifleriyle üst şirketi Google’a reklam alanı yaratmıştır.

Youtube şimdi de uzun süredir tartışılan ve kullanıcılar tarafından farklı alternatiflerle çözülen çevrimdışı video izleme özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor. Mobil kullanımın hızla arttığı günümüzde Youtube’dan çevrim dışı video izlemek için aracı uygulamaları kullanarak mobil cihazlarına video indiren kullanıcılar artık Youtube Go sayesinde videoları kaydetme ve çevrimdışı izleyebilme imkanına sahip olacaklar.

Henüz beta aşamasında olan uygulama ilk olarak Hindistan’da test edilerek yayın hayatına başlayacak.

İlk olarak Android sürümünün piyasaya sürülmesi beklenen uygulamanın diğer işletim sistemleri için ne zaman piyasaya çıkacağı merakla bekleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın