Youtube

İnternetin aktif olarak kullanıldığı bir dönemdeyiz. Bu dönemde özellikle dinlenebilir veya izlenebilir yayınların olduğu uygulama alanları tercih edilmektedir. Zoraki dayatılan ve mecbur bulunarak izlemek yada dinlemek zorunda olduğumuz televizyon ve radyoların yerine internet üzerinden istediğimiz zaman dilimlerinde ulaşabileceğimiz video yayınları yerini almıştır. Hatta günümüzde YouTube uygulaması buna daha uygun bir yer haline gelmiştir. YouTube uygulaması […]

 Youtube

10.09.2020 - 18:37

Güncelleme : 10.09.2020 - 18:37

İnternetin aktif olarak kullanıldığı bir dönemdeyiz. Bu dönemde özellikle dinlenebilir veya izlenebilir yayınların olduğu uygulama alanları tercih edilmektedir. Zoraki dayatılan ve mecbur bulunarak izlemek yada dinlemek zorunda olduğumuz televizyon ve radyoların yerine internet üzerinden istediğimiz zaman dilimlerinde ulaşabileceğimiz video yayınları yerini almıştır.

Hatta günümüzde YouTube uygulaması buna daha uygun bir yer haline gelmiştir. YouTube uygulaması üzerinden artık kişi kendi kanalını oluşturup, kendine ait videolarını çekerek dünya üzerindeki pek çok kişiyi ulaşabilmekte ve bu sayede kazanç elde edebilmektedir. YouTube platformunun bu kadar geniş bir alana sahip olabilmesi için üzerinden yıllar geçmesi gerekmiştir.

YouTube’un Faydaları Nelerdir?

Türkiye’de aktif olarak kullanılmaya başlandığında yıl 2005’te YouTube kurulduğunda üç farklı eski PayPal çalışanı tarafından bir araya getirilmiş ve fikir birliği ile oluşturulmuştu. Daha sonra Google tarafından satın alınmış olan YouTube zamanla daha da geliştirilmiş yalnızca video izlemek değil video yüklenebilecek, izlenebilecek ve bu yüklenip izlenebilen videonun paylaşabileceği bir ekran alanı da sunulmuştur. Kısa klipler zamanla yerini uzun video kayıtlarına dönüştürmüş içerisinde kişilerin kendine özgü video alanları oluşturdukları eğitici ya da eğlendirici içerikler sunulmaya başlanmıştır.

Youtube’den Gelir Elde Etmek

YouTube’dan gelir elde etmek, kendi kanalını oluşturmak daha sonra hayatımızın içerisine dahil olmuş olan aşamalardır. YouTube kişisel anlamda video klipleri izlenebilecek, dinlenebilecek video izlenip videoların altına beğeni ve yorum atabileceğiniz ve istediğiniz videoyu ülkenizde ön plana çıkarabileceğiniz bir alan sunmuştur.

Günümüzde YouTube fenomeni olup sinema filmi çıkaran ya da video klibi çeken pek çok YouTube ünlüsü de bulunmaktadır. YouTube aracılığı ile ünlü olmak, isminin duyulması ya da belirli bir kazanç elde edebilmek olağan bir durum haline gelmiştir.