Youth Projects Group Amaçları Nelerdir? Neden Bu Çalışmaları Yapıyor?

  Youth Projects Group, 4 Nisan 2020 tarihi itibariyle Taha Doğanay tarafından kurulmuştur. Ufak çaplı bir araştırma yaptığınız zaman Türkiye genelinde yapılan dinamik gençlik projesi olduğunu görebilirsiniz. Peki Youth Projects Group amaçları nelerdir? Dilerseniz biraz da bu kısma değinelim. Platformun amaçları için kısaca şu şekilde bir listeleme yapmak mümkündür; Öğrenciler için düzenlenen yurtdışı etkinliklerini, Öğrenciler […]

 Youth Projects Group Amaçları Nelerdir? Neden Bu Çalışmaları Yapıyor?

19.04.2021 - 7:16

Güncelleme : 19.04.2021 - 7:16

 

Youth Projects Group, 4 Nisan 2020 tarihi itibariyle Taha Doğanay tarafından kurulmuştur. Ufak çaplı bir araştırma yaptığınız zaman Türkiye genelinde yapılan dinamik gençlik projesi olduğunu görebilirsiniz. Peki Youth Projects Group amaçları nelerdir? Dilerseniz biraz da bu kısma değinelim. Platformun amaçları için kısaca şu şekilde bir listeleme yapmak mümkündür;

  • Öğrenciler için düzenlenen yurtdışı etkinliklerini,
  • Öğrenciler için vaad edilen burs imkanlarını,
  • Ulusal ve uluslararası projeleri aktif bir şekilde araştıran kişilere yönelik bilgilendirmeyi,
  • Proje fırsatlarını ve bu proje kapsamlarına özel olarak ayrılan fonları,
  • Üniversitelerin sağlamış olduğu akademik faaliyetlerini,
  • Kalkınma ajanslarının başlattığı ya da başlatacağı, aynı zamanda da yürüttüğü birtakım projeleri ilgili kesime duyurmayı amaç edinir.

Bununla beraber bu projelerde destek sunan şirketleri ve projelere katılım sağlayan kişileri buluşturmayı da amaçlar. Günümüz koşullarında kendine bir kariyer yapmayı amaçlamış ve bu amaç uğruna gelişmek isteyen kişiler için son derece faydalı olduğunu söylemek mümkündür.

Youth Projects Group’un asıl kuruluş amaçlarından biri de fırsat eşitliğidir. Yani internet üzerinde var olan bütün kamu kuruluşların ve şirketlerin yaptığı aktif çalışmaları kapsamlı bir şekilde tarar. Ardından da özellikle genç kesimin bu çalışmalara katılım sağlayabilmesi için bazı uğraşlar verir. Bu yönden bakıldığı zaman Youth Projects Group, daha önce benzeri olmayan bir sisteme imza atar. Ülkemizin genel durumuna göz attığınız zaman bu tarz çalışmalar yapan platformların sayıca az olduğunu görebilirsiniz.

Gençlere fırsat eşitliği sağlamak amacıyla sektörde tam olarak bir yılını tamamlanmış olan Youth Projects Group, bu alanda marka haline gelmeyi de başarmıştır. Geçmişe dönüp bakıldığı zaman bu bağlamda ülkemizin “ilk gençlik projesi” olarak ortaya çıkmıştır. Ve geri dönüşleri de son derece olumlu olmuştur. Bu alanda yaptığı çalışmalara, marka ve patent başvurusu işlemlerini de yapmıştır. Bu işlemler sayesinde Türkiye’de, hem eğitim alanında sunduğu fırsat eşitliği hem de yeniliklerin duyurulması amacıyla yapmış olduğu bütün çalışmaları kendi markasıyla yapmaya devam etmektedir.