Yıl başından bu yana artış ise yüzde 48 oldu

Popüler anlık mesajlaşma ve sosyal medya uygulaması Snapchat, son çeyrek raporlarını açıklamasının ardından şirkete ait hisseler borsada yüzde 20 değer kazandı. Hisselerdeki artışın en büyük nedeni olarak Snapchat kullanıcı sayısının sabit kalması gösterildi. Son iki çeyrekte kullanıcısı sayısı düşen şirket, açıkladığı son rapora göre bir önceki çeyrek rakamı olan 186 milyon günlük kullanıcı tabanını korudu. […]

 Yıl başından bu yana artış ise yüzde 48 oldu

06.02.2019 - 20:04

Güncelleme : 06.02.2019 - 20:04

Popüler anlık mesajlaşma ve sosyal medya uygulaması Snapchat, son çeyrek raporlarını açıklamasının ardından şirkete ait hisseler borsada yüzde 20 değer kazandı.

Hisselerdeki artışın en büyük nedeni olarak Snapchat kullanıcı sayısının sabit kalması gösterildi. Son iki çeyrekte kullanıcısı sayısı düşen şirket, açıkladığı son rapora göre bir önceki çeyrek rakamı olan 186 milyon günlük kullanıcı tabanını korudu.

Kimileri şirketler için can sıkıcı bir gelişme olarak yorumlanabilen veriler, Wall Street’te sevinçle karşılandı ve Snapchat hisseleri 6.90 dolar seviyesinden 8,62 dolara fırladı ve bir günde yüzde 24.9 değer kazandı. Yıl başından bu yana hisse getirisi yüzde 48 oldu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın