Yeni Platform: Makro Dergi | Dijital Dergi

  Makro Dergi, uzun çalışmaların ardından Dijital Medyada yerini almaya ve nevi şahsına münhasır kadrosuyla birlikte ilkelerine ve insanlığa hizmet etmek amacıyla, objektif bir bakış açısıyla birçok konu hakkında fikre sahip olan, aynı zamanda kendini bu fikirleri yaşatmaya adamış, 2021 yılında Yusuf Taha Lüleci tarafından “Deneyiminiz Dünyayı Değiştirebilir” sloganıyla kurulan bir Dijital Platformdur. Türkiye’de ilk […]

 Yeni Platform: Makro Dergi | Dijital Dergi

21.08.2021 - 8:37

Güncelleme : 21.08.2021 - 8:37

 

Makro Dergi, uzun çalışmaların ardından Dijital Medyada yerini almaya ve nevi şahsına münhasır kadrosuyla birlikte ilkelerine ve insanlığa hizmet etmek amacıyla, objektif bir bakış açısıyla birçok konu hakkında fikre sahip olan, aynı zamanda kendini bu fikirleri yaşatmaya adamış, 2021 yılında Yusuf Taha Lüleci tarafından “Deneyiminiz Dünyayı Değiştirebilir” sloganıyla kurulan bir Dijital Platformdur.

Türkiye’de ilk Dijital dergi 2009 yılında yayınlanmıştır. Dijital ile Geleneksel yayıncılığı birbirinden ayıran en önemli unsur ulaşılabilirlik ve kitlenin kurumsallıktan bireyselliğe geçişidir. Dijital derginin ilk kuralı: Kitlesinin düşüncesine ve fikirlerine önem vermek olmalıdır. Dijital derginin tercih edilmesinin en önemli sebebi ise interaktif bir iletişim modelini bünyesinde barındırmasıdır. Dijitalleşen dünya, insana insanın değerli bir varlık olduğunu göstermeyi ilke edinmiş ve fikirlerinin asla görmezden gelinemeyeceğini amaç edinmiştir. Dijital Dünyanın amaçladığı ilk prensip bu olmuştur.

Yusuf Taha Lüleci’nin kurmuş olduğu Makro Dergi | Dijital Dergi Platformunda; Makro Blog, Dijital Dergi ve Sosyal Medya gibi içerikler mevcuttur. Makro Blog; yazar arkadaşların serbest konularla çalışması sonucu ortaya çıkan, kendi fikirlerini, düşüncelerini ve yaşadıklarını anlattıkları yazılardır. Dijital Dergi ise belirli konular üzerinde araştırma yapılıp, her ay düzenli olarak dijital ortamda yayınlanan dergilerdir. Dijital Derginin ilk sayısı Ağustos ayında yayınlanmıştır.

Aynı zamanda Makro Dergi ekibinin ürettiği içerikler “Engelsiz Okuyorum Projesi” ile birlikte seslendirilmektedir. Seslendirilen içeriklere Spotify, Deezer, Apple Podcasts, Google Podcasts gibi dijital ses platformlarından ulaşabilirsiniz.

Dijital Derginin en güzel tarafı; istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, istediğiniz şekilde okuma imkanı sağlamasıdır. Makro dergi size bunları ücretsiz bir şekilde sunuyor. Yusuf Taha Lüleci’ye ve genç ekip arkadaşlarına buradan iyi çalışmalar diliyor, başarılarının devamını bekliyoruz.

Makro Dergi: https://makrodergi.com