Yeni Çağın Teknolojik Keşifleri 

    Standart ve alışılagelmiş kulaklıklarda sıklıkla karşılaşılan kablo kırılması veya kablo kopması gibi kablo kaynaklı problemleri tamamen ortadan kaldıran bir keşif olan bluetooth kulaklık modelleri, kişilerin tarzlarına bağlı olarak kulak içi veya kafa üstü modellerde üretilmektedir. İlgili Haber Promosyon tişört İmalatı Sahip oldukları ses kalitesi, şarj süresi, üretildikleri ana malzeme ve tasarımlarındaki niteliklerden kaynaklı olarak oldukça […]

 Yeni Çağın Teknolojik Keşifleri 

11.08.2021 - 13:22

Güncelleme : 11.08.2021 - 13:22

 

 

Standart ve alışılagelmiş kulaklıklarda sıklıkla karşılaşılan kablo kırılması veya kablo kopması gibi kablo kaynaklı problemleri tamamen ortadan kaldıran bir keşif olan bluetooth kulaklık modelleri, kişilerin tarzlarına bağlı olarak kulak içi veya kafa üstü modellerde üretilmektedir.

Sahip oldukları ses kalitesi, şarj süresi, üretildikleri ana malzeme ve tasarımlarındaki niteliklerden kaynaklı olarak oldukça farklı değer aralıklarına bürünebilen kulaklık modelleri, telefon ve bilgisayar başta olmak üzere pek çok teknolojik aletle bluetooth aracılığıyla eşleştirebilirsiniz.

Film izleme, müzik dinleme veya telefonla konuşma gibi pek çok işlevin gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Kendi kutularında modeller arasında farklılık göstermekle beraber yaklaşık 2 ila 4 saat arasında şarj olduktan sonra 2 ile 4 saat arasında kesintisiz çalışma imkanı sunan bu kulaklık modelleri, içerisinde bluetooth özelliği bulunan her telefonla uyumlu olarak çalışabilmektedir.

Giyilebilir Teknolojinin En Önemli Akımı: Akıllı Saat 

Küçük bir cep telefonu gibi oldukça fonksiyonel bir işletim sistemi ile hazırlanmış olan akıllı saat modelleri, giyilebilir teknolojik ürünler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Telefona gelen bildirimlerin telefonu ele almadan yönetilmesini sağlarken;

  • Nabız kontrol,
  • Kalori,
  • Mesafe,
  • GPS,
  • Uyku takibi,
  • Adım sayacı,
  • Sosyal medya bildirimleri gibi pek çok işlemi gerçekleştirebilen bu ürünler, piyasada birbirinden farklı onlarca tasarımda satışa sunulmaktadır.

İlk olarak ünlü ve büyük markaların bünyelerinde ürettiği bu teknolojik ürünler, günümüzde pek çok farklı marka adıyla farklı teknik donanımlar ile piyasada yer almaktadır.

Oyunu Yaşayarak Oynamak İsteyen Kişiler İçin: Oyuncu Kulaklıkları 

Yeni nesil geliştirilen bilgisayar oyunlarında kişiler arkadaşları ile bir ekip kurarak sürekli iletişim halinde takımlarının kazanmaları için mücadele etmektedir. Bu ekipler sadece arkadaş çevresinden oluşabileceği gibi zaman zaman uluslararası arenalarda da oyunlar düzenlenebilmektedir.

Oyun esnasında takım arkadaşları ile sürekli iletişim ihtiyacının karşılanabilmesinde oldukça önemli bir paya sahip olan oyuncu kulaklığı modelleri, baş üzerine ve kulak bölgesine tam uyum sağlayarak oyun esnasında mükemmel bir konfor imkanı sağlamaktadır.

Normal kulaklıklara göre güçlendirilmiş mikrofon özelliği ile ön plana çıkan bu kulaklık modellerinde, sesin tercihe göre tiz veya bas olarak ayarlanabilir olma özelliği sayesinde kişilerin oyun oynarken sanki oyun içerisinde yer alıyormuş hissiyatı uyandırması nedeniyle de sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir.