Yemeklerde Bağdat Baharat Farkını Hissetmek

Anadolu Mutfağında yapılan et yemekleri, bakliyat yemekleri veya sebze yemeklerinin birçoğunda farklı baharatlar ile daha özel lezzetler elde edilir. Orta Asya’dan ve dünyanın dört bir tarafından ülkemize gelen ve ülkemizde de üretimi yapılan bu baharatlar, yüzyıllardır mutfağımızda yer almaktadır. Bu bağlamda da mutfaklardaki en önemli bitkisel ürünler arasında görülebilirler. Mutfaklarda kullanılan farklı baharatlar birbirleriyle karışarak […]

 Yemeklerde Bağdat Baharat Farkını Hissetmek

26.12.2020 - 22:20

Güncelleme : 26.12.2020 - 22:20

Anadolu Mutfağında yapılan et yemekleri, bakliyat yemekleri veya sebze yemeklerinin birçoğunda farklı baharatlar ile daha özel lezzetler elde edilir. Orta Asya’dan ve dünyanın dört bir tarafından ülkemize gelen ve ülkemizde de üretimi yapılan bu baharatlar, yüzyıllardır mutfağımızda yer almaktadır. Bu bağlamda da mutfaklardaki en önemli bitkisel ürünler arasında görülebilirler.

Mutfaklarda kullanılan farklı baharatlar birbirleriyle karışarak veya tek başlarına ayrı özelliklere sahip olurken, her baharatın da ayrı ayrı taze ve katkısız bir şekilde elde edilmesi gerekir. Örneğin, temiz ve sağlıklı bir şekilde çekilmiş karabiber ya da tane karabiber bir pilavın üstünden tavuk suyu çorbaya kadar her şey ayrı bir lezzet katar. Özellikle acı, Anadolu mutfağının en önemli noktalarından biri olurken, örneğin pul biber en önemli baharatlardan birisidir. İşte bu baharatlarda da Türkiye’de doğru seçimler yapmak açısından Bağdat baharat yemeklerde farkını her zaman hissettirmektedir.

Bilinen en köklü Türk baharat markalarından biri olarak Bağdat baharatlimon tuzu, karbonat, kuş üzümü, beyaz susam, çörekotu, acı biber, havlıcan veya kakule gibi birçok farklı baharatı mutfaklarınıza taze paketler ve doğal yöntemlerle ulaştırır. Yani örnek olarak kahvelerde kullanılabilecek bir kakule aldığınızda, paketteki ürünün kimyasal işlem görmediğini ve katı maddeleri içermediğini bilebilirsiniz.

Esansiyel Balen Ürünlerinin Benzer Yapısı

Baharat markası tarafından sunulan ürünlerdeki benzer doğal ve lezzetli yapı balen markası tarafından sunulan esansiyel ürünlerde de görülebilir. Çünkü marka özellikle %100 soğuk sıkım ve organik yöntemler ile sarı kantaron, kekik, okaliptüs, nane, çörek otu, dereotu veya anason gibi birçok bitkiden doğal ve esansiyel yağlar elde etmektedir.

İncir veya fındık gibi bitkilerden elde edilen bu esansiyel yağlar, gıda, kozmetik takviyesi, gıda takviyesi veya sadece koku gibi amaçlar ile her noktada kullanılabilir. Bu amaç ile balen markası tarafından üretilen bu esansiyel yağların rahatlıkla temin edilmesi kapsamında da Ebitkisel sayfası en önemli alışveriş platformlarından birini oluşturmaktadır.

Ebitkisel platformu üzerinde avantajlı alışveriş fırsatlarını kullanarak, birçok farklı doğal ve sağlıklı bitkisel ürün temin edilebilir. Bahsedilen her iki marka tarafından sunulan en güncel ürünler her zaman stoklarda yer aldığı için bu ürünleri her kullanımınızda taze taze ve her zaman uygun fiyatlar ile temin etme şansınız bulunmaktadır.