Xiaomi 12’nin tepki çeken ekranı

Xiaomi CEO’su Lei Jun, geçtiğimiz saatlerde Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden akıllı telefonun DisplayMate tarafından A+ derecelendirmesi ile onaylandığını gösteren bir poster paylaştı. Bununla birlikte cihazın ekran özellikleri belli olurken, çözünürlüğün 1080p olarak belirlenmesi ciddi şekilde tepkilere neden oldu. Bilindiği üzere telefonun selefi konumundaki Xiaomi 11, 2K ekran çözünürlüğüne sahipti. Doğal olarak Xiaomi 12 modelinin […]

 Xiaomi 12’nin tepki çeken ekranı

22.12.2021 - 17:26

Güncelleme : 22.12.2021 - 17:26

Xiaomi CEO’su Lei Jun, geçtiğimiz saatlerde Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden akıllı telefonun DisplayMate tarafından A+ derecelendirmesi ile onaylandığını gösteren bir poster paylaştı. Bununla birlikte cihazın ekran özellikleri belli olurken, çözünürlüğün 1080p olarak belirlenmesi ciddi şekilde tepkilere neden oldu.

Bilindiği üzere telefonun selefi konumundaki Xiaomi 11, 2K ekran çözünürlüğüne sahipti. Doğal olarak Xiaomi 12 modelinin de bu çözünürlüklerle kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyordu. Ancak aksi şekilde açıklanan ekran özelliklerindeki 1080p panel detayı, kullanıcılar arasında şaşkınlığa yol açtı.

Wei tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin böyle bir karar almasının ana nedeni daha iyi pil ömrü sağlamak. Akıllı telefonun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 gibi bir amiral gemisi işlemcisinden güç alması, kompakt bir tasarıma sahip olması ve diğerlerine kıyasla nispeten daha küçük kapasiteli pilden beslenmesi nedeniyle böyle bir hamle yapmak zorunda olduklarını belirten ürün müdürü, birçok kriteri gözden geçirdikten sonra, çözünürlüğü düşürme yönünde karar aldıklarını söyledi.