WordPress Menü Sabitleme Nasıl Yapılır ?

WordPress menü sabitleme son zamanlarda çeşitli blog sitelerinde sıklıkla görülen bir olay. Şu an bulunduğunuz sosyalmasa.com sitesinde de gördüğünüz gibi üstte yer alan menümüz, siz sayfayı aşağı kaydırsanız dahi yukarıda sabit bir şekilde durmaya devam ediyor. Bunu nasıl yaptığımızı açıklayacak olursak; aslında olay çok basit. WordPress menüyü üstte tutmak için yapılması gereken temanızın CSS kodlarına gelip, header […]

 WordPress Menü Sabitleme Nasıl Yapılır ?

01.10.2013 - 11:37

Güncelleme : 01.10.2013 - 11:37

WordPress menü sabitleme son zamanlarda çeşitli blog sitelerinde sıklıkla görülen bir olay. Şu an bulunduğunuz sosyalmasa.com sitesinde de gördüğünüz gibi üstte yer alan menümüz, siz sayfayı aşağı kaydırsanız dahi yukarıda sabit bir şekilde durmaya devam ediyor. Bunu nasıl yaptığımızı açıklayacak olursak; aslında olay çok basit.

WordPress menüyü üstte tutmak için yapılması gereken temanızın CSS kodlarına gelip, header ya da menu kod alanının altına aşağıdaki 2 satır kodu ekleyin.

position: fixed;
z-index: 100;

 

Yukarıda yer alan 2 satır kodu temanızın ilgili yerinin CSS kodlarına eklerseniz sitenizde menüyü sabitlemiş olacaksınız.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın