WhatsApp ve Instagram neden çöktü?

Kimi zaman kısa, kimi zaman ise 24 saatten uzun süren bu kesintiler, kullanıcıların aklında soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Son kesinti ile ilgili Facebook cephesinden bir açıklama yapıldı ancak çökmenin sebebi söylenmedi. Facebook sözcüsü, kullanıcıların karşılaştığı sorunu kabul etti ve çözmek için tüm adımların atıldığını belirtti. Sözcü, rahatsızlıktan dolayı özür dilemekle yetindi. Şirket cephesinden net […]

 WhatsApp ve Instagram neden çöktü?

16.04.2019 - 20:08

Güncelleme : 16.04.2019 - 20:08

Kimi zaman kısa, kimi zaman ise 24 saatten uzun süren bu kesintiler, kullanıcıların aklında soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Son kesinti ile ilgili Facebook cephesinden bir açıklama yapıldı ancak çökmenin sebebi söylenmedi. Facebook sözcüsü, kullanıcıların karşılaştığı sorunu kabul etti ve çözmek için tüm adımların atıldığını belirtti. Sözcü, rahatsızlıktan dolayı özür dilemekle yetindi.

Şirket cephesinden net açıklamalar yapılmayınca söylentilerin daha da arttığı gerçek. Bu söylentilerden biri de Facebook’un çökme sebebinin DDoS saldırısı olabileceği. Bu saldırı aynı anda birden çok ağa erişiyor. Saldırı sırasında birçok IP adresinden faydalanılıyor.

Downdetector’a göre, en yoğun zamanda dünyada 12 bin kullanıcı Facebook ile ilgili sorunlar bildiriyor. Bu sayı Instagram’da 7 bin, WhatsApp’ta ise 3 bin olarak karşımıza çıkıyor. Web sitesindeki canlı kesinti haritasına baktığımızda, kesintilerin önemli bir kısmının Asya ve Avrupa kıtasında yaşandığını görüyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın