WhatsApp Kullananlar Dikkat! Bu Mesaj Telefonunuzu Çökertebilir

Dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulaması WhatsApp günden güne gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Ancak popüler mesajlaşma uygulamasında problemler de ortaya çıkıyor. WhatsApp'ta yayılan bu mesaj kullanıcılara tehlike yayıyor.

 WhatsApp Kullananlar Dikkat! Bu Mesaj Telefonunuzu Çökertebilir

09.05.2018 - 14:52

Güncelleme : 09.05.2018 - 14:52

Dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulaması WhatsApp günden güne gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Ancak popüler mesajlaşma uygulamasında problemler de ortaya çıkıyor. WhatsApp’ta yayılan bu mesaj kullanıcılara tehlike yayıyor.

WhatsApp hatası dediğimize bakmayın; zira kullanıcıların özellikle uğraşıp belli simgeleri girerek bu hatayı aktif hale getirmesi söz konusu. İlginç hata sizin yollayacağınız bir mesaj ile geçerli olabiliyor.

SÖZ KONUSU MESAJ TELEFONU ÇÖKERTEBİLİYOR

Alıntı bölümü oluşturup (<…>) bu işaretlerin arasına “Çok ilginç” ve “O kadar komik ki ağlıyorum” emojilerini yerleştiriyorsunuz. Bu mesajı ise eğer siyah noktaya dokunulursa neler olacağını açıklayan bir mesaj ile veriyorsunuz. Eğer karşınızdaki kişi mesaja dokunursa WhatsApp uygulamasının ve hatta telefonun da takılmasına yol açıyor.

WhatsApp’ta şaka yoluyla paylaşılan bu mesajlar ciddi bir şekilde telefonları çökerttiğinden bu hataya düşmemelerinde sonsuz fayda var. WhatsApp’tan konuyla ilgili bir açıklama ise henüz yapılmadı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın