RESUL DOĞAN KİMDİR

Resul DOĞAN, 18 Temmuz 2001 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen gümüşhaneli olan Doğan, yaşamını istanbulda ailesi ile birlikte sürdürmektedir. Öğrenim hayatına İstanbul’da ki bir lisede bilişim teknolojileri bölümünü okuyarak devam eden Doğan, çocukluğundan beri bilgisayar, teknoloji ve oyunculuk alanlarında kendini geliştirmek istemiş ve bir çok başarıya da imza atmıştır. Çocuk olduğu yaşlarda Yeni çıkmış olan […]

 RESUL DOĞAN KİMDİR

15.05.2019 - 17:15

Güncelleme : 15.05.2019 - 17:15Resul DOĞAN, 18 Temmuz 2001 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen gümüşhaneli olan Doğan, yaşamını istanbulda ailesi ile birlikte sürdürmektedir. Öğrenim hayatına İstanbul’da ki bir lisede bilişim teknolojileri bölümünü okuyarak devam eden Doğan, çocukluğundan beri bilgisayar, teknoloji ve oyunculuk alanlarında kendini geliştirmek istemiş ve bir çok başarıya da imza atmıştır.

Çocuk olduğu yaşlarda Yeni çıkmış olan ADANALI dizisinde figüran olarak rol aldı. Ardından kendini bilgisayara ve teknolojiye adayan Doğan, sosyal medya üzerinden teknolojik alanda insanların kendilerini geliştirebileceği videolar çekmeye ve paylaşımlar yapmaya başladı.

2017 yılına kadar kendisine ve çevresindeki insanlara oldukça katkı sağlayan Doğan, 2017 yılında Türkiye’de ve dünyada gerçekleşmemiş bir işe imza atarak ‘’Magazin Tube’’ adlı sosyal medya haberleri yayınlayan siteyi ve ‘Magazin Tube’un Instagram sayfasını kurdu. Kurduğu site 3 yıl içerisinde sosyal medyada büyük ivmeye ulaştı.

Site aylık olarak ortalama 95 milyon görüntülenmeye ulaşıyor. Kurduğu sitede aldığı başarının ardından Youtuber Halil SÖYLETMEZ’in 2018 yılında çıkardığı ‘’Cumali Ceber 2‘’ filmiyle beyaz perdeye adım attı.

Hemen ardından sosyal medyada oldukça tanınan youtuber Enes BATUR’un  ‘’Enes Batur Gerçek Kahraman’’ adlı filminde kendi karakterini yansıtarak rol aldı. Doğan birçok işadamı ve siyasetçi tarafından iş teklifi aldı fakat hiçbirini kabul etmedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın