Ünlü Diyetisyen Hanife Kara Hakkında Merak Ettikleriniz

Pozitif Diyetisyen olarak bilinen Hanife Kara, 1994 doğumludur. Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesinde öğrenimini tamamlamıştır. Tanınmış isim İzmir Alsancak Diyetisyen ofisinde danışanları ile seanslarını devam ettirmektedir. Yüksek lisans eğitimine Fitoterapi alanında Ege Üniversitesinde eğitimine devam etmektedir.   Pozitif Diyetisyen olarak bilinen tanınmış beslenme uzmanı, pozitif olma düşüncesini ve sinerjisini çevresindekilere aksettirmektedir. Hayranları ve danışanları onu pozitif […]

 Ünlü Diyetisyen Hanife Kara Hakkında Merak Ettikleriniz

17.04.2021 - 0:33

Güncelleme : 17.04.2021 - 0:33

Pozitif Diyetisyen olarak bilinen Hanife Kara, 1994 doğumludur. Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesinde öğrenimini tamamlamıştır. Tanınmış isim İzmir Alsancak Diyetisyen ofisinde danışanları ile seanslarını devam ettirmektedir. Yüksek lisans eğitimine Fitoterapi alanında Ege Üniversitesinde eğitimine devam etmektedir.

 

Pozitif Diyetisyen olarak bilinen tanınmış beslenme uzmanı, pozitif olma düşüncesini ve sinerjisini çevresindekilere aksettirmektedir. Hayranları ve danışanları onu pozitif bilinci ile ve de yüksek enerji vurgusu sayesinde bilmektedirler. Hem iş hayatındaki başarısı hem de kendine has mimikleri onu ön sıralara çıkaran özelliklerdendir.

Hanife Kara,Alsancak / İzmir Diyetisyen Ofisinde Çalışmalarını Sürdürmektedir

 

Kendisine en çok sorulan soruları ise şu şekilde sıralar; Bir ayda en fazla kaç kilo veririm, şok diyeti nasıl yapılır, kilo verdikten sonra kilolarımı geri alır mıyım, online diyet yararlı oluyor mu, yüz yüze diyeti neden öneriyorsunuz, nasıl hızlı kilo veririm, tatlı isteğine nasıl engel olacağım, göbek eritmenin en iyi yolu nedir? Online diyet ve yüz yüze diyet haricinde beslenme kampları da düzenlemektedir.

 

Tüm danışanları ile birebir ilgilendiğini söyleyen ve öğünlerinin tamamını düzenli olarak kontrol ettiğini belirten Kara, danışanları ile içten bir diyalog geliştirmeyi de ihmal etmez. Mesleğinin ona verdiği sorumluluk gereği danışanlarına verdiği hedefleri belirli periyotlar ile takip etmekle birlikte gerek Telegram gerek WhatsApp gerek  telefon aramaları ile zinde tutmaktadır. Ayrıca web sitesinde düzenli olarak bilgi verici blog yazıları da paylaşmaktan çekinmez.

 

Instagram ve Youtube’da Hayran Kitlesi Her Geçen Gün Artıyor

 

Sosyal medyayı etkin olarak kullanan beslenme uzmanı Pozitif Diyetisyenkimliği ile de takipçilerinden beğeni toplamaktadır. Her gün yükselen bir hayran kitlesi olan tanınmış isim; hareketli kişiliği, neşeli, heyecanlı ile takipçilerinden büyük beğeni toplamaktadır. Bilgilendirici video paylaşımları ve enerjik fotoğrafları ile dikkat çekmektedir. @pozitif_diyetisyen instagram hesabından takipçileriyle sık sık buluşmaktadır. Ayrıca profili üzerinden de kendisine ulaşmak mümkündür. Son günlerde önemli markalarla yaptığı anlaşmalar ile dikkat çekmektedir.

 

Hanife Kara’nın İş ve Eğitim Hayatı Hakkında

 

Beslenme uzmanı kimliğinin yanı sıra Başkent Üniversitesinden aldığı yaşam koçluğu belgesi de bulunmaktadır. Onkoloji beslenmesi (Hacettepe Üniversitesi), Sporcu beslenmesi (Erciyes Üniversitesi), Metabolik sendrom ve beslenme kongresi (Bahçeşehir Üniversitesi) gibi bir çok sempozyuma katılmıştır. Ayrıca da 1.5 yıl kurumsal bir firmada iş deneyimine sahip olan Kara, kısa bir süre B-fit kadınların sağlıklı yaşam merkezinde çalışmış ve Fitstop spor salonunda da bir süre danışanları ile buluşmuştur. Hala kendi ofisinde seanslarını sürdürmektedir.