Ülkede 500 Milyar Dolar Değeri Geçen İlk Şirket!

Çin'in aktif olarak en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WeChat'in yaratıcısı Tencent şirketi, ülkede 500 milyar dolar değerini geçen ilk şirket oldu.

 Ülkede 500 Milyar Dolar Değeri Geçen İlk Şirket!

07.12.2017 - 16:03

Güncelleme : 07.12.2017 - 16:03

Çin’in aktif olarak en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WeChat’in yaratıcısı Tencent şirketi, ülkede 500 milyar dolar değerini geçen ilk şirket oldu. Tencent, Facebook’u geride bırakarak değerine değer katmaya devam ediyor.

Çin’in en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WeChat’in yaratıcısı Tencent şirketi, ülkede 500 milyar dolar değerini geçen ilk şirket oldu.

FACEBOOK’U GEÇEREK ÇİN’DE 500 MİLYAR DOLARI AŞAN İLK ŞİRKET

Facebook, Twitter ve Google uygulamalarının yasak olduğu Çin’de en çok kullanılan uygulama olan WeChat’in yaratıcı şirketi Tencent’in hisse değerleri Facebook’u geçerek Çin’de 500 milyar dolar değerini aşan ilk şirket oldu.

DÜNYADA BEŞİNCİ OLDU

Açıklanan son verilere göre Tencent, dünyanın en değerli şirketleri sıralamasında Amerikan teknoloji egemenliğini bozarak listede beşinci sırada yer aldı.

BAŞARIYI ÇEVRİMİÇİ OYUN UYGULAMALARINA BAĞLADI

Asya’nın en değerli şirketlerinden biri haline gelen Tencent’in hisseleri geçen yıla göre iki katına çıkarken, şirketin geçen hafta yayınladığı üçüncü çeyrek sonuçlarındaki başarının çevrimiçi oyun uygulamalarında kaynaklanarak hisseleri arttırdığı düşünülüyor.
Çin’de 500 milyon ve dünya genelinde bir milyara yakın kullanıcısı olan WeChat uygulaması, Batı’daki birçok mesajlaşma uygulamasının aksine müşteri hizmeti ve ödemeler gibi hizmetler sunuyor.

TENCENT HEM MESAJLAŞMA HEM OYUN UYGULAMASI

Uygulamanın sahibi Tencent şirketi yalnızca mesajlaşma uygulamalarında değil, çevrimiçi oyun uygulamalarında da başı çekiyor.

Dünyada en çok oynanan oyunlardan biri olan Clash of the Clans yaratıcısı Supercell’e sahip olan Tencent şirketinin aynı zamanda Snapchat uygulamasında da hisseleri bulunuyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın