Ukrayna’ da Üniversite

Ukrayna' da üniversite eğitimi almak, Türkiye' deki öğrenciler tarafından popülerleşmiş durumdadır. Ukrayna üniversiteleri Avrupa Birliği üniversitelerine denk olarak kabul edilmekte olup...

 Ukrayna’ da Üniversite

10.01.2018 - 15:18

Güncelleme : 10.01.2018 - 15:18

Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak, Türkiye’ deki öğrenciler tarafından popülerleşmiş durumdadır. Ukrayna üniversiteleri Avrupa Birliği üniversitelerine denk olarak kabul edilmekte olup, AB tarafından eğitim kaliteleri standardında kabul görmektedir. Türkiye Ukrayna arasında gelişen ilişkiler ile birlikte YÖK, Ukrayna üniversitesi mezunlarına denklik vermekte ve üniversiteyi tanımaktadır.

Ukraynada üniversite okumak konusunda fiyatlar ile yaşam maliyetlerinin düşük olması Türk öğrenciler tarafından tercih edilmelerinde ana etken olmaktadır.

Ukrayna Üniversitesi Kabul Şartları ve Eğitim Dili

Ukrayna Üniversitelerine kabul edilmek için özel hiç bir şart aranmamaktadır. Yalnızca lise diploması ile Ukrayna’da istenilen okulda, istenilen her bölümün okunması mümkündür. Üstelik Ukrayna’ da eğitim amacıyla gidebilmek için LYG/YGS koşulu da bulunmamaktadır. Ukraynada eğitim dili olarak Rusça eğitimin verildiği görülmektedir. İngilizce olarak yalnızca Eczacılık ve Tıp bölümleri bulunmaktadır. Birçok öğrenci, lisans eğitimlerine başlamadan 9 ay Rusça hazırlık dersleri görmektedirler. Bunun yanında İngilizce hazırlık sınıfları da mevcuttur. Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak isteyip de, askerlik celp dönemi gelmiş erkek öğrenciler için de yurtdışı askerlik tecili imkânları bulunmaktadır.

https://babilegitim.com/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın