Twitter’dan OLED Android cihazlar için yeni gelişme

Kullanıcıların karanlık mod adı verilen temaları tercih etmesinden dolayı uygulama geliştiricileri çeşitçi çözümler üretiyor. Twitter karanlık mod özelliğini 2016 yılında kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Geçtiğimiz aylarda yeni çıkan iPhone modelleri için Lights Out modunu yayınlayan şirket, şimdi de bu modu Android uygulamasına entegre ediyor. iPhone Lights Out modu kullanıcılar tarafından olumlu geri bildirim almıştı. Kullanım oranlarının […]

 Twitter’dan OLED Android cihazlar için yeni gelişme

24.10.2019 - 17:38

Güncelleme : 24.10.2019 - 17:38

Kullanıcıların karanlık mod adı verilen temaları tercih etmesinden dolayı uygulama geliştiricileri çeşitçi çözümler üretiyor. Twitter karanlık mod özelliğini 2016 yılında kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Geçtiğimiz aylarda yeni çıkan iPhone modelleri için Lights Out modunu yayınlayan şirket, şimdi de bu modu Android uygulamasına entegre ediyor.

iPhone Lights Out modu kullanıcılar tarafından olumlu geri bildirim almıştı. Kullanım oranlarının ve kullanıcı memnuniyetinin artmasının ardından Twitter, Android için de kolları sıvadı. 8.19.0 sürümü ile birlikte gelecek olan mod şimdilik Alfa sürüm test cihazlarında kullanılabiliyor.

Son kullanıcı için yeni sürümü indirilebilir hale geldiğinde birkaç işlem ile modu aktif edebilecek.

Her ne kadar akıllı telefonların batarya kapasiteleri artmış olsa da aktif kullanımda çoğu telefon istenilen performansı gösteremiyor. Bu sorundan yola çıkarak geliştirmeler yapan Twitter, Lights Out modu ile Android cihazların da daha düşük pil tüketmesine yardımcı olacak.

8.19.0-alpha.03 sürümü şimdilik APK sitelerinde de mevcut değil. Bu yüzden yeni modu deneyebilmek için bir süre beklemeniz gerekiyor. Ayrıca Twitter Android test ekibine başvuruda bulunarak yeni özellikleri ilk deneyen kişilerden olabilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın