Twitter Mute Seçeneği Nedir ?

Son zamanlarda tasarımında ve kullanımında değişikliğe giden ve Facebook’a benzerliğe ile dikkat çeken sosyal medya devi Twitter, sitesine katacağı yeni bir özellik ile yine adından söz ettireceğe benziyor. Geçtiğimiz haftalarda fotoğraf ve kişileri etiketleme, geniş kapak fotoğrafı yükleme gibi özellikleri sitesine entegre eden Twitter, takip edilen kişiler tarafından paylaşılan; fakat görmeyi istemediğimiz tweetler için “mute” […]

 Twitter Mute Seçeneği Nedir ?

04.05.2014 - 1:11

Güncelleme : 04.05.2014 - 1:11

Son zamanlarda tasarımında ve kullanımında değişikliğe giden ve Facebook’a benzerliğe ile dikkat çeken sosyal medya devi Twitter, sitesine katacağı yeni bir özellik ile yine adından söz ettireceğe benziyor.

Geçtiğimiz haftalarda fotoğraf ve kişileri etiketleme, geniş kapak fotoğrafı yükleme gibi özellikleri sitesine entegre eden Twitter, takip edilen kişiler tarafından paylaşılan; fakat görmeyi istemediğimiz tweetler için “mute” yani “sesi kıs” özelliğini getiriyor. Bu özellik sisteme gelene kadar, tweetlerinden rahatsız olduğumuz kişileri takipten çıkarmamız gerekiyordu. “Mute” özelliği ile artık kişileri takipten çıkarmak yerine görmek istemiyorsak kişinin profilinden “mute” seçeneğini seçmemiz yeterli oluyor. Bu seçeneği tıklayarak kişinin attığı tweetlerin duvarımıza düşmesini engellemiş olacağız.

Kişinin attığı tweetleri tekrar görmek istersek de, yine profiline girip “mute” seçeneğini pasif hale getirmemiz yeterli olacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın