Twitter Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

2006 yılında kurulan ve farklı konsepti ile kısa sürede büyümeyi başaran Twitter 2017 yılının ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. 2006 yılında kurulan ve kısa sürede dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal ağlarından biri olmayı başaran Twitter’ın büyüme sorunu Twitter tarafından açıklanan raporda ortaya çıktı. Dünyada en çok ziyaret edilen 12. Site olan, Google Play ve App […]

 Twitter Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

31.07.2017 - 5:41

Güncelleme : 31.07.2017 - 5:41

2006 yılında kurulan ve farklı konsepti ile kısa sürede büyümeyi başaran Twitter 2017 yılının ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı.

2006 yılında kurulan ve kısa sürede dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal ağlarından biri olmayı başaran Twitter’ın büyüme sorunu Twitter tarafından açıklanan raporda ortaya çıktı. Dünyada en çok ziyaret edilen 12. Site olan, Google Play ve App Store uygulama marketlerinden 1 milyardan fazla indirme sayısına ulaşmış Twitter’ın yeni kullanıcı kazanma oranındaki düşüş şirketin borsadaki hisselerine de yansıdı.

2017 yılı ikinci çeyrek raporu açıklandıktan sonra %14 değer kaybeden Twitter hisseleri, yatırımcıların da endişelenmesine neden oldu. Yılın ilk çeyreğine göre sadece 26 milyon dolarlık bir artış sağlayan şirketin aktif kullanıcı sayısında da cüzi bir miktar artış yaşanmış.

Bir dönem kıyasıya bir mücadeleye girdiği Facebook’un üye sayısı 1 milyarı geçerken, Twitter’ın 328 milyonda kalması büyüme oranlarını da net bir şekilde gözler önüne seriyor. 2009 yılında Twitter konseptinde kurulan Çin menşeeli sosyal ağ Weibo’nun 8 yıllık kısa bir sürede 340 milyondan fazla kullanıcıya erişmesi de Twitter’ın büyümesindeki yavaşlığı net bir şekilde gözler önüne seriyor. Twitter’ın bu kötü gidişata karşı nasıl bir önlem alacağı ise merakla bekleniyor.

Instagram ve Snapchat gibi fotoğraf paylaşma konseptindeki sosyal medya uygulamalarının büyüme oranı ve büyüme hızı istatistiklerine bakıldığında kullanıcıların fotoğraf paylaşma eğiliminde artış olduğu gözlendi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın