Türkiye’nin yapacağı harekâta destek vermekte kararlıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fırat’ın doğusundaki terör yapılanmasına yönelik harekât yapılacağını açıklamasının ardından Suriye Ulusal Ordusu ismini alan ÖSO, yabancı medya ajanslarına, “15 bin savaşçımızla harekâta hazırız” açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamadan bir gün sonra, Astana zirvelerinde Suriyeli muhalif kanadı temsilen oturan önemli isimlerden Suriye askeri muhalefet sözcüsü Eymen Asimi’den de bir açıklama geldi. “PKK, SURİYE’DE […]

 Türkiye’nin yapacağı harekâta destek vermekte kararlıyız

17.12.2018 - 15:03

Güncelleme : 17.12.2018 - 15:03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fırat’ın doğusundaki terör yapılanmasına yönelik harekât yapılacağını açıklamasının ardından Suriye Ulusal Ordusu ismini alan ÖSO, yabancı medya ajanslarına, “15 bin savaşçımızla harekâta hazırız” açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamadan bir gün sonra, Astana zirvelerinde Suriyeli muhalif kanadı temsilen oturan önemli isimlerden Suriye askeri muhalefet sözcüsü Eymen Asimi’den de bir açıklama geldi.

“PKK, SURİYE’DE SİYASİ ÇÖZÜME ENGELDİR”

Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin, Fırat Nehri’nin doğusunu işgal eden terör örgütü YPG/PKK’ya yönelik başlatacağı askeri operasyonuna desteğe vermeye hazır olduklarını söyledi. YPG/PKK’nın uluslararası güvenliğe tehdit kaynağı oluşturduğunu ve Suriye’de siyasi çözüme engel olacağını belirten Asimi, uluslararası topluma, Türkiye’nin ve Suriye askeri muhalefetinin yanında yer alma çağrısında bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın