Türkiye’mizin Sosyal, Kültürel ve Ekonomisine Katkı ve Tanıtımı Ödülü Sahibini Buldu

Best City Awards 2019’un muhterem jüri üyeleri, “Uluslararası platformda Türkiyemizin sosyal, kültür ve ekonomisi tanıtımına Katkı” ödülünü bu yıl, ülkemizin çok kıymetli sanayici ve iş insanları olan meslektaşları arasında sonsuz bir teveccühle Sayın Selahattin YILMAZ ‘a layık görmüşlerdir. Best City Awards 2019’un muhterem jüri üyeleri, “Uluslararası platformda Türkiyemizin sosyal, kültür ve ekonomisi tanıtımına Katkı” ödülünü […]

 Türkiye’mizin Sosyal, Kültürel ve Ekonomisine Katkı ve Tanıtımı Ödülü Sahibini Buldu

22.09.2019 - 18:07

Güncelleme : 22.09.2019 - 18:07

Best City Awards 2019’un muhterem jüri üyeleri, “Uluslararası platformda Türkiyemizin sosyal, kültür ve ekonomisi tanıtımına Katkı” ödülünü bu yıl, ülkemizin çok kıymetli sanayici ve iş insanları olan meslektaşları arasında sonsuz bir teveccühle Sayın Selahattin YILMAZ ‘a layık görmüşlerdir.

Best City Awards 2019’un muhterem jüri üyeleri, “Uluslararası platformda Türkiyemizin sosyal, kültür ve ekonomisi tanıtımına Katkı” ödülünü bu yıl, ülkemizin çok kıymetli sanayici ve iş insanları olan meslektaşları arasında sonsuz bir teveccühle Sayın Selahattin YILMAZ ‘a layık görmüşlerdir. Fahri konsolosluk görevi ile birlikte, uluslararası diplomaside, “Made in Turkey” markasının gönüllü elçiliğini üstlendiği 89 ülkeye yaygın iş yaşamında ve sosyal ilişkide bulunduğu tüm mecralarda ülkemiz kültür ve tanıtımını en ön plandaki sorumluluğu olarak misyon edinen Sayın Yılmaz bu değerli ödülü onurla kabul etmiş bulunuyor. Sayın Başkonsolos, ülke ekonomimize naçizane bir katkı sağlayabilmek adına atıldığı iş yaşamının 20.yılına aldığı bu anlamlı ve onurlu ödülü sizlerle, hepimizle paylaşmak istemektedir. Bu nedenle , bu ödülü ,sürecin mutfağındaki gizli kahramanlar olan zamanının üçte birinde binlerce kilometre uzakta kendisini sabırla bekleyen eşi ve çocuklarına, ailesinden fazla zaman geçirdiği çalışma arkadaşlarına, emekçilerine ve danışmanlarına, yurtiçi ve yurtdışında 89 ülkede sayıları bini aşkın iş ortaklarına, 20 yıllık profesyonel kariyerinde kendisine inanan, koşulsuz güvenlerini eksik etmeyen ve yanında olan tüm dostlarına ithaf edip, teşekkür etmektedir

 Sampiyon Filtre: 2019 yılı Uluslararası platformda Türkiye’mizin Sosyal, Kültürel ve Ekonomisine Katkı ve Tanıtımı ödülü Sanayici, İş İnsanı, Diplomat ve Sosyal sorumlulukları ile’de tanınan, aynı zamanda push for africa derneğinin kurucusu ve onursal başkanı Selahattin YILMAZ’a verildi.. Şöyle dedi… ülkemizin bir çok kıymetli meslektaşlarımdan üstadlar, nadide sanayici, iş insanları arasında tveccü edip şahsımabu ödülü layık görmeniz için çok onur ve gurur duyuyorum…. derken,, şöyle ekledi böylesine onur ve gurur ile bana uygun görülen bu ödül elbetteki ofisimdeki en önemli yerini alacaktır ancak bu ödülün bana daha büyük sorumluluklar yüklediğini bildirmek isterim.

Sayın başkanım, STK üyeleri,  Saygıdeğer misafirler ve basın mensupları herkese iyi akşamlar dilerim.

Böylesi nerede ise kusursuz organizasyonda bu kadar seçkin bir topluluğu bir araya getirmeleri nedeniyle öncelikle ev sahipleri ve organizasyonda emeği geçen herkesi canı gönülden kutlarım.

Bu sene, “Uluslararası platformda Türkiye’mizin kültürel, sosyal ve ekonomisi tanıtımına Katkı” ödülünü Ülkemizin çok kıymetli sanayici ve iş insanları olan meslektaşlarım arasında sonsuz bir teveccühle şahsıma layık görmenizden ötürü şükranlarımı sunmak isterim.

Bu onurlu ödülü konsolosluk görevim ile gerek uluslararası diplomasi, ticari ve sosyal etkileşimde olduğum tüm mecralarda ‘’Made in Turkey’’ markasının elçiliğini 89 ülkede global sorumluluk ile üstlenmenin sorumluluğunu kabul etmiş oluyorum.

Bu platformda ülkem adına ‘’bizde varız derken’’ ülke ekonomisine sağladığımız naçizane katkıdan ötürü, bu onurlu ödülü sizlerle, hepimiz adına paylaşmak isterim.

Değerli misafirler. Gelelim bu ödülün gerçek sahiplerine……

Bu sürecin mutfağındaki gizli kahramanları…. Aşağıda isimlerini belirtmediğim kahramanlardan başka, yalnızca bazıları….

Zamanımın üçte birinde binlerce km uzaklarda beni sabırla bekleyen başta eşim ve çocuklarıma. Ailemden fazla zaman geçirdiğim çalışma arkadaşlarıma, emekçilerimize ve danışmanlarıma. Yurt içi ve yurtdışında 89 ülkede Bin’i aşkın iş ortaklarıma. 20 yıllık profesyonel kariyerimde bana inanan, koşulsuz güvenlerini eksik etmeyen ve yanımda olan tüm dostlarıma ithaf etmek istiyorum.

Esaslı bir gerçekten daha bahsetmek isterim.

Şahsıma, insanlığa ve ülkeme hizmeti en temel öğreti olarak benimseten… Çok değerli aile büyüklerim Aynur ve Şahap Yılmaz’a borçluyum. 

Hepinizi tekrar şükran ve saygılarımı sunarım.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın