Türkiye’de kullanılan BioNTech/Pfizer aşısıyla ilgili müthiş bulgu

Yapılan araştırmaya göre mRNA aşılarını olanlar, corona virüsü hastası olsalar bile vücutlarında çok daha az Covid-19 virüsü taşıyor. Uzmanlar, “Bu sonuçlar Covid-19 aşısı olanların neden hastalıkları aşı olmayanlara göre daha hafif geçirdiğini ortaya koydu” açıklamasını yaptı. BIONTECH YAN ETKİLERİ NELERDİR? Araştırmaya katılan 16 kişiye mRNA teknolojisi kullanan aşı olmalarına rağmen Covid-19 bulaştığını aktaran uzmanlar, “Bu […]

 Türkiye’de kullanılan BioNTech/Pfizer aşısıyla ilgili müthiş bulgu

01.07.2021 - 11:51

Güncelleme : 01.07.2021 - 11:51

Yapılan araştırmaya göre mRNA aşılarını olanlar, corona virüsü hastası olsalar bile vücutlarında çok daha az Covid-19 virüsü taşıyor. Uzmanlar, “Bu sonuçlar Covid-19 aşısı olanların neden hastalıkları aşı olmayanlara göre daha hafif geçirdiğini ortaya koydu” açıklamasını yaptı.

BIONTECH YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Araştırmaya katılan 16 kişiye mRNA teknolojisi kullanan aşı olmalarına rağmen Covid-19 bulaştığını aktaran uzmanlar, “Bu kişilerin burunlarındaki virüs, aşı olmamış ve hasta olmuş kişilere göre yüzde 40 daha az. Ayrıca aşı olan kişilerin vücudunda tespit edilen virüs bulunma riskinin de yüzde 66 daha az olduğu belirtildi” dedi.

“HASTALIĞI BULAŞTIRMA ORANI DÜŞÜK”

Yetkililer aşı olanların hastalığı daha kısa sürede atlattığını açıklarken, ortalama olarak yatakta geçirilen sürenin de iki gün az olduğunu duyurdu.