Türkiye’de başvuru yaptı!

ABD kara listeye aldıktan sonra Android lisansının iptal edilmesiyle başlayan ve Qualcomm’a kadar uzanarak onlarca teknoloji şirketinin ambargosu ile karşı karşıya kalan Huawei HongMeng isimli işletim sistemi için kolları sıvamıştı. Huawei’nin durumu için gözler G20 Zirvesi‘ne çevrilirken, Çinli teknoloji devinin son olaylardan sonra Android’e bağımlı kalmak istemediği açıkça görülüyor. Bu konuda önemli adımlardan birisi de, […]

 Türkiye’de başvuru yaptı!

13.06.2019 - 20:52

Güncelleme : 13.06.2019 - 20:52

ABD kara listeye aldıktan sonra Android lisansının iptal edilmesiyle başlayan ve Qualcomm’a kadar uzanarak onlarca teknoloji şirketinin ambargosu ile karşı karşıya kalan Huawei HongMeng isimli işletim sistemi için kolları sıvamıştı.

Huawei’nin durumu için gözler G20 Zirvesi‘ne çevrilirken, Çinli teknoloji devinin son olaylardan sonra Android’e bağımlı kalmak istemediği açıkça görülüyor. Bu konuda önemli adımlardan birisi de, ülkemizde atıldı.

Huawei işletim sistemi, Android’den hızlı mı? Huawei işletim sistemi, Android’den hızlı mı?

Huawei HongMeng başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumu’nda!
İşletim sistemi konusunda elini çabuk tutarak Ağustos’ta tanıtmak isteyen Huawei, HongMeng’in isim hakları için Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvurdu. Huawei’nin başvuruyu 28 Mayıs 2019 tarihinde yaptığı ortaya çıktı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın