TÜRKAK ISO 22000 Belgesi

TÜRKAK ISO 22000 Belgesi Güvenli Gıda Üretimi sağlanması anlamına gelen uluslararası standarda verilen isimdir. Gıda güvenliği üreticiler ve tüketiciler açısından oldukça mühimdir. Üreticiler tarafında Pazar payında ciddi bir rol oynamak ve rakiplere karşı avantaj elde etme anlamlarına gelen TÜRKAK ISO 2200 Belgesi; tüketiciler tarafında daha sağlıklı yarınlar anlamına gelir. Gıda zincirinde yer alan veya sürece […]

 TÜRKAK ISO 22000 Belgesi

04.03.2020 - 17:59

Güncelleme : 04.03.2020 - 17:59

TÜRKAK ISO 22000 Belgesi Güvenli Gıda Üretimi sağlanması anlamına gelen uluslararası standarda verilen isimdir. Gıda güvenliği üreticiler ve tüketiciler açısından oldukça mühimdir. Üreticiler tarafında Pazar payında ciddi bir rol oynamak ve rakiplere karşı avantaj elde etme anlamlarına gelen TÜRKAK ISO 2200 Belgesi; tüketiciler tarafında daha sağlıklı yarınlar anlamına gelir.

Gıda zincirinde yer alan veya sürece bir şekilde müdahil olan işletmeler için geçerli olan bu standart uluslararası akreditasyon federasyonu ISO’nun en dikkat çeken standartlarından bir tanesidir. Bu kalite belgesinin günümüzde hemen hemen bütün gıda işletmeleri için zorunlu hale gelmiştir. Siz de gıda zincirine müdahil olan bir işletmeyseniz bu standarda başvuru yaparak işletme standartlarınızı yukarılara taşıyabilirsiniz.

TÜRKAK ISO 2200 Belgesi Nasıl Alınır?

TÜRKAK ISO 22000 Belgesi  almak için belirli koşulları yerine getirmeniz ve başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru esasına göre verilen bu sertifika için sahip olduğunuz sistemin standartlara uygun olduğunu kanıtlamanız gerekir. Bu anlamda süreç şu şekilde işler;

Gerekli belgelerin toplanması sonrasında bağımsız ve akredite olmuş bir kuruluşa TÜRKAK ISO 22000 Belgesi  alınacağı ile ilgili başvuru yapılır. Başvuru sonrasında akredite kuruluş sizi ve sisteminizi test ederek sertifikaya uygun olup olmadığınızı kontrol eder. Uygun bulunmanız durumunda 1 yıllık süreler için sertifika size verilir. Sertifika süresi dolduğunda aynı süreç tekrar edilir.

TÜRKAK ISO 2200 Belgesini AStor Mayer ile Alın!

Astor Mayer olarak ISO belgeleri konusundaki bütün ihtiyaçlarınızı karşılamayı hedefliyoruz. Başvuru öncesi, sırası ve sonrasında her türlü desteği sizlere sunuyoruz. Sertifikanın başarılı bir şekilde ve oldukça kısa bir zaman diliminde size verilmesi için proaktif bakış açısı ile hizmet veriyoruz.

Sertifika alma sürecinde karşılaşacağınız sorunları önceden sezerek sürecin sekteye uğramaması adına çaba sarf ediyoruz. Üstelik tüm bunları yaparken ISO sertifikaları konusunda uzmanlaşmış personelimizle TÜRKAK ISO 2200 Belgesi almanızı sağlıyoruz. Uygun fiyatlar ve kaliteli hizmetlerimiz ile sertifikasyon sürecini başarılı bir şekilde tamamlamak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Uzman ekibimiz size her konuda destek sunacaktır.