Türk Mobil Oyun Şirketi 250 Milyon Dolar’a Satıldı

2012 yılında İstanbul'da kurulan Türk mobil oyun şirketi Gram Games, ABD merkezli oyun geliştiricisi Zynga tarafından 250 milyon dolar nakit para ve ek ödemeler karşılığı satın alındı. 

 Türk Mobil Oyun Şirketi 250 Milyon Dolar’a Satıldı

31.05.2018 - 13:16

Güncelleme : 31.05.2018 - 13:16

2012 yılında İstanbul’da kurulan Türk mobil oyun şirketi Gram Games, ABD merkezli oyun geliştiricisi Zynga tarafından 250 milyon dolar nakit para ve ek ödemeler karşılığı satın alındı.

Satın alma işlemini gerçekleştiren Zynga CEO’su Frank Gibeau “Türk mobil oyun şirketi Gram Games ekibinin özgün kültürü ve yaratıcı oyun geliştirme yöntemleri açıkçası bizleri çok etkiledi” dedi

İstanbul ve Londra’da iki stüdyoda toplamda 77 çalışanıyla faaliyet gösteren bir mobil oyun stüdyosu olan Gram Games; 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığı dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga bünyesine katıldı.

“1010!” ve “Six!” gibi ünlü bulmaca oyunlarının üreticisi olan ve dünya çapında 170 milyondan fazla oyuncuya sahip Gram Games, bugüne kadar pek çok oyununu Amerika ve Avrupa mobil platformlarında da birinciliğe taşıma başarısını gösterdi.

PUBG İLE FORTNİTE DAVALIK OLDU!

Geçtiğimiz sene geliştirdikleri yeni oyunları “Merge Dragons!” ile de en çok kazanan ilk 50 oyun içerisine giren Gram Games’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Ecevit satınalma ile ilgili; “2012 yılından bugüne başarıyla yarattığımız Gram Games kültürünü, İstanbul ve Londra’daki stüdyolarda çalışan yetenekli takımımızı ve başarılı sayısız oyunumuzu; Zynga şirketinin dünya çapında etkin organizasyonuyla birleştirmekten gurur duyuyoruz. Zynga’nın dünyayı oyunlarla bağlama misyonuna derinden inanıyoruz ve takımları ile birlikte çalışmaya başlamak için çok heyecanlıyız” dedi.

Satın alma işlemini gerçekleştiren Zynga CEO’su Frank Gibeau; “Türk mobil oyun şirketi Gram Games ekibinin özgün kültürü ve yaratıcı oyun geliştirme yöntemleri açıkçası bizleri çok etkiledi. Hızlı hareket ederek, zevkli, oynaması kolay ve bağımlılık yaratan oyunlar üretiyorlar.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın