Türk Kardeşler Apple’ın Açığını Buldu!

Apple'ın 10. yıla özel olarak çıkardığı iPhone X modeli ile gelen Face ID özelliğinin açığını bu sefer de 2 Türk kardeş buldu.

 Türk Kardeşler Apple’ın Açığını Buldu!

03.01.2018 - 14:06

Güncelleme : 03.01.2018 - 14:06

Apple’ın 10. yıla özel olarak çıkardığı iPhone X modeli ile gelen Face ID özelliğinin açığını bu sefer de 2 Türk kardeş buldu.

Teknoloji devi Apple’ın 10. yılına özel çıkardığı telefonu iPhone X ile birlikte hayatımıza giren Face ID teknolojisinin başı bir türklü dertlerden kurtulmuyor. Güvenlik nedeniyle eleştirilen teknolojinin son açığını 2 Türk kardeş ortaya çıkardı.

Touch ID teknolojisinden daha güvenli olduğu söylenen ve TrueDepth kamera sisteminin entegre edildiği telefonu kurcalayan Türk vatandaş, “iPhone X’in Face ID özelliğini sizlere göstereceğim” şeklinde başlayan bir video yayınladı. Çektiği videoda, önce kendi yüzüyle ekranı açıp daha sonra kardeşine veren vatandaşın tuş kilidini açtığı görüldü. Tuş kilidinin açıldığını gören kardeşler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Tanımlanmayan bir yüzün tuş kilidini açması ise yeni bir tartışmayı başlattı: Face ID gerçekten güvenilir mi?

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın