Turins Muayene ve Belgelendirme Hizmeti

Turins firması alanında birçok hizmet vermektedir. Araç hakkında test ölçüm, elektronik muayene gibi birçok alanda hizmet sunabilmektedir.

 Turins Muayene ve Belgelendirme Hizmeti

07.06.2018 - 17:57

Güncelleme : 07.06.2018 - 17:57

Turins firması alanında birçok hizmet vermektedir. Araç hakkında test ölçüm, elektronik muayene gibi birçok alanda hizmet sunabilmektedir.

  1. Belgelendirme Çalışmaları

Turins belgelendirme çalışmaları yapar. Bu çalışmalardaki amaç ise kurum ve kuruşla işletilen herhangi bir yönetim sistemiyle alakalı standartlara elverişli ve etkin bir biçimde uygulandığının bağımsız bir kuruluş tarafınca ispat edilmesidir. Bunun dışında ürünlere yönelik analiz ve test çalışmaları, uygunluk kontrolleri, gözetim hizmeti ve buna benzer faaliyetler de düzenler.

  1. Muayene Ve Test Çalışmaları

Yönetim sistemleri kurulduğunda firma faaliyetleri ile alakalı standartlara uygun duruma getirilmesinde gerçekleştirilen farklı periyodik muayene işlemleri ve yapılması gereken test ve ölçümler vardır. Örneğin; EMC elektromanyetik uyumlu testi, hava mikrobiyolojisi testleri, iş sağlığı ve iş güvenliği ile alakalı analizler, LVD alçak gerilim testi, aydınlatma, tez, gürültü ve titreşim ölçümü yalnızca bunlardan birkaç tanesidir.

  1. Eğitim Hizmetleri

Farklı yönetim sistemlerinin sürdürebilir olmasını sağlamak adına, hem firmalarda kurulma çalışmaları evvelinde hem de kurulan sistemlerde, çalışanların ve üst yönetimin bilinçli olması önem taşır. Bunu sağlamak için farklı eğitimler gerekir. Turins, problem çözme teknik ve yöntemleri, istatiksel proses kontrol eğitimi gibi eğitim hizmetleri verir.

İşverenler İzlemesi Gereken Yol

İş sağlığı ve Güvenliği bünyesinde herhangi bir üründe olması gereken temel nitelikler araştırıldığında, yalnızca üretim aşamasında değil, üretildikten sonra piyasaya arzı ile beraber kullanım koşullarına göre düzenli bir şekilde bir takım kontrollerin sürekliliği esastır. Piyasa arz edilen ve hâlizarda kullanılan ürün yahut iş ekipmanlarının 6331 sayılı İş kanunu gereğince aksi belirtilmediği müddetçe her yıl 1 kez olmak koşuluyla, iş güvenliği uzmanları tarafından da belirtilen risk analizindeki değerlendirmeler sonucunda, işyerinde bulunan ekipmanların muayene ve periyodik kontrol işlemlerinin işverenler tarafından yapılması zorunludur.

Detaylı bilgi için https://www.turins.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın