Tüm Merak Edilenler İçin NedemekNedir.Org

Son yıllarda insanlar her gün farklı bir kavramla karşılaşmaktadır ve bu kavramları öğrenmek için hep bir merak ve araştırma içine girmektedirler. İnsanların bu merakı her geçen gün daha da artmaktadır ve bundan dolayı birçok site kurulmuştur. Nedemeknedir.org sitesi de kullanıcılarının meraklarını gidermesine ve kişisel gelişimlerine yardımcı olmaktadır. Site sadece merak edilen enteresan bilgiler vermek dışında […]

 Tüm Merak Edilenler İçin NedemekNedir.Org

28.01.2020 - 20:05

Güncelleme : 28.01.2020 - 20:05

Son yıllarda insanlar her gün farklı bir kavramla karşılaşmaktadır ve bu kavramları öğrenmek için hep bir merak ve araştırma içine girmektedirler. İnsanların bu merakı her geçen gün daha da artmaktadır ve bundan dolayı birçok site kurulmuştur. Nedemeknedir.org sitesi de kullanıcılarının meraklarını gidermesine ve kişisel gelişimlerine yardımcı olmaktadır.

Site sadece merak edilen enteresan bilgiler vermek dışında güncel konuları da takip edip kullanıcılarını bilgilendirmektedir. Örnek vermek gerekir son dönemlerde çok konuşan hastalık olan corona virüsü hakkında birçok bilgiye nedemeknedir.org dan ulaşabilirsiniz. Bu site kullanıcılarına güncel bilgilerin yanında tarihi konular hakkında da bilgi kapılarını açmaktadır. Aklınıza gelen birçok kelimenin anlamını saniyeler içinde bulabilirsiniz.

Yemek yaparken rafta biberiye gördünüz. Yapmanız gereken tek şey arama bölümüne biberiye nedir yazmak ve ‘Daima yeşil kalan, ballı babagiller familyasına ait ve ince yapraklı iğne görünümü olan bitki türü olduğunu öğrenmek. Akdeniz Bölgesi’nde yetişen bu bitki hem narenciye hem de odunsu bir kokuya sahiptir. İtalyan mutfağında yaygın olarak kullanılan biberiye bitkisinin bakımı kolaydır. Sağlık açısından da çok sayıda yararı olan bu bitki genelde çay şeklinde tüketilir.’ bu bilgiye ulaşmak.

Çocuğunuz size ay tutulması nedir? diye sordu. Yapmanız gereken şey arama butonuna yazmak ve sonrasında ‘Yılda iki kez gerçekleşen ve Ay’ın Dünya’nın etrafında dönerken bazı zamanlarda Dünya’nın gölgesinde kalmasına ay tutulması denir. 3 Farklı şekilde görülen Ay tutulmasında Ay’ın rengi değişmektedir. Ayrıca bazı zamanlarda Ay’ın rengi kırmızı olarak da görülebilir.’ bu açıklamayı çocuğunuza okumak. Site açıklamalarında gayet açık ve her yaştan kullanıcının anlayabildiği şekilde yazmıştır.