Tubidy ile MP3 keyfi

  Son günlerin popüler şarkısı Oğuz Yılmaz – Erik Dalı. İlk olarak 2017’de hayatımıza giren bu güzel parça tam bir Ankara Türküsü. Bazen bir şarkıyı dinlememeniz gerektiğini düşünürsünüz ama şarkı sizi o denli içine çeker ya, işte bunun tam karşılığı olan bir Ankara havası. Genel olarak Ankara’dan çıkan şarkılarda bu havayı tadarsınız, sizi öyle bir […]

 Tubidy ile MP3 keyfi

20.01.2018 - 20:16

Güncelleme : 20.01.2018 - 20:16

 

Son günlerin popüler şarkısı Oğuz Yılmaz – Erik Dalı. İlk olarak 2017’de hayatımıza giren bu güzel parça tam bir Ankara Türküsü. Bazen bir şarkıyı dinlememeniz gerektiğini düşünürsünüz ama şarkı sizi o denli içine çeker ya, işte bunun tam karşılığı olan bir Ankara havası.

Genel olarak Ankara’dan çıkan şarkılarda bu havayı tadarsınız, sizi öyle bir kendine çeker ki elleriniz otomatik olarak havaya kalkar. Yine bir başka Ankara havası, Oğuz Yılmaz – Ayaş Yolları eserinde de bu tadı yakalamak mümkün.

Eskiden internetten müzik dinlemek de indirmek de pek kolay olmuyordu. Öyle ki çeşitli yasaklar nedeniyle bu problem olabilecek haller de alabiliyordu. Artık Youtube var ve insanlar kliplerini oradan kendi hesaplarından paylaşır oldular. Youtube hayatımıza bir kolaylık getirdi, erişilebilirlik. Bir de sorun getirdi, kota!

Kotanız bitmeden müzik dinlemek için yapmanız gereken şey aslında yerel bir site, mümkünse tubidy üzerinden dinlemek.

Tubidy çıktığından beri fizy pek az kullanılır oldu. Bilindiği üzere fizy’de de istediğimiz şarkılardan bir liste oluşturabiliyor ve bu liste üzerinden dilediğimiz yerde, beğendiğimiz müziklere erişebiliyorduk. Bundan yıllar önce mp3 playerlar ile aldığımız tadı, şimdilerde fizy ve tubidy mp3 rahatlığında alıyoruz.

Tubi web sitesi, 12020 Şarkıcı ve 78696 Şarkı‘ya sahip bir dev olarak yayın hayatına devam etmektedir. Bu arşiv, devasa bir depoyu çağrıştırıyor bize. Hem hüzün, hem sevinci tanımlıyor.

Öyle bir arşiv ki, Müzeyyen Senar’dan Megon McDonough, oradan Michael Johnson’a kadar uzayabiliyor.
Web sitesi üzerinden, müzik Albümleri ve MP3 dosyalarını arayabilir, oynatabilir, paylaşabilir ve dinleyebilirsiniz. Arama bölümünün bu rahatlığını kullanmakta her daim fayda var.

Beğendiğiniz bir şarkıyı arkadaşlarınızla paylaşmanız da bir hayli kolay. Yapmanız gereken tek şey bulunduğunuz sayfanın linkini kopyalayıp sosyal medya araçlarınızdan birinde paylaşmak.

Son eklenen müzikler bölümünde genelde, gündemdeki pop şarkılar yer alırken en çok dinlenenlerde de sevdiğimiz, beğendiğimiz müzikler yer almaktadır.

Son olarak bir şarkıcı hakkında tüm detaylara ulaşabileceğiniz profil sayfaları sayesinde, şarkıcının paylaşım ekranına girdiğinizde size bu güne kadar yapmış olduğu neredeyse bütün şarkıları içeren bir liste gelecek. Bu listeden dilediğiniz yıla, anılara dönmeniz mümkün.

 

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın