Touch ID ve Face ID desteği!

Uzunca bir süredir test edilen özellik, WhatsApp iOS 2.19.20 güncellemesi ile beraber nihayet kullanıcılara sunuldu. Söz konusu Face ID ve Touch ID desteği sayesinde uygulamaya ek bir güvenlik katmanı sunan yetkililer, böylece iOS kullanıcılarına daha güvenli bir uygulama deneyimi sunmayı vaat ediyor. Uygulama üzerinden Face ID ve Touch ID teknolojilerini kullanmak için tek yapmanız gereken, […]

 Touch ID ve Face ID desteği!

04.02.2019 - 20:08

Güncelleme : 04.02.2019 - 20:08

Uzunca bir süredir test edilen özellik, WhatsApp iOS 2.19.20 güncellemesi ile beraber nihayet kullanıcılara sunuldu.

Söz konusu Face ID ve Touch ID desteği sayesinde uygulamaya ek bir güvenlik katmanı sunan yetkililer, böylece iOS kullanıcılarına daha güvenli bir uygulama deneyimi sunmayı vaat ediyor.

Uygulama üzerinden Face ID ve Touch ID teknolojilerini kullanmak için tek yapmanız gereken, WhatsApp iOS uygulamasını App Store üzerinden güncellemek.

Ekran Kilidi özelliğini aktif etmek istiyorsanız WhatsApp uygulaması içerisinden, Ayarlar > Hesap > Gizlilik adımlarını izleyin. Daha sonrasında, karşınıza çıkan Ekran Kilidi seçeneğine tıklayın. Bu kısımda tercihinize göre, “Touch ID iste” veya “Face ID iste” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Bu özelliği aktif ettiğiniz zaman, uygulama üzerinden bildirimler gelmeye devam ediyor. Tüm bunların haricinde, söz konusu Ekran Kilidi özelliğinin ne zaman devreye gireceğini de belirleyebiliyorsunuz.

Bu kısımda yine tercihinize göre 1 dakika, 15 dakika ve 1 saat opsiyonlarını seçebiliyorsunuz. Bu süre zarfları içerisinde, tekrardan uygulamaya giriş yaptığınızda sizden belirlediğiniz şifre isteneceğini de özellikle belirtelim.

Son olarak, iOS kullanıcılarına sunulan Ekran Kilidi özelliğinin yakın zaman içerisinde WhatsApp Android kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

Peki, siz bu özelliği nasıl buldunuz? Bu güncelleme ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın