‘Tosun Paşa’nın ‘Yeşil Vadi’si Rize’de gerçek oldu!

Rize’nin Fındıklı ilçesi ile Artvin’in Arhavi ilçesi arasında kalan ve iki il tarafından paylaşılamayan 500 metre uzunluğundaki plaj, tartışmalara sebep oldu. İki kentin sahiplendiği ve kendi sınırlarında kaldığını iddia ettiği plaj için İçişleri Bakanlığı devreye girdi. Bakanlık görevlileri, her iki kentte oluşturulan heyetle inceleme başlattı. Yaşanan hudut anlaşmazlığının çözülmesi için heyet bölgede kapsamlı inceleme yaparak, […]

 ‘Tosun Paşa’nın ‘Yeşil Vadi’si Rize’de gerçek oldu!

27.08.2018 - 23:26

Güncelleme : 27.08.2018 - 23:26

Rize’nin Fındıklı ilçesi ile Artvin’in Arhavi ilçesi arasında kalan ve iki il tarafından paylaşılamayan 500 metre uzunluğundaki plaj, tartışmalara sebep oldu.

İki kentin sahiplendiği ve kendi sınırlarında kaldığını iddia ettiği plaj için İçişleri Bakanlığı devreye girdi. Bakanlık görevlileri, her iki kentte oluşturulan heyetle inceleme başlattı. Yaşanan hudut anlaşmazlığının çözülmesi için heyet bölgede kapsamlı inceleme yaparak, nihai kararı belirleyecek. Plaja ilişkin yaşanan tartışmalar, Türk sinema tarihinin klasikleri arasında yer saha ‘Tosun Paşa’ filmindeki ‘Yeşil Vadi’ olayını anımsattı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın