Tonik Ne İşe Yarar?

  Cilt temizliği tabi ki herkes için önemlidir. Özellikle bayanlar cilt temizliğine daha fazla önem verirler. Gün boyu en çokta çalışan bayanlar için dışarısının tozu ve kiri ciltlerine yapışır. Bu kir ve tozun ciltten arındırılması için tonik kullanımı oldukça önemlidir. Toniklerin kişiler için en önemli olan özelliği antiseptik ürünler olmasıdır. Tüm gün boyunca kirlenmiş ve […]

 Tonik Ne İşe Yarar?

11.10.2021 - 10:15

Güncelleme : 11.10.2021 - 10:15

 

Cilt temizliği tabi ki herkes için önemlidir. Özellikle bayanlar cilt temizliğine daha fazla önem verirler. Gün boyu en çokta çalışan bayanlar için dışarısının tozu ve kiri ciltlerine yapışır. Bu kir ve tozun ciltten arındırılması için tonik kullanımı oldukça önemlidir. Toniklerin kişiler için en önemli olan özelliği antiseptik ürünler olmasıdır.

Tüm gün boyunca kirlenmiş ve yağlanmış olan cildin derinlemesine temizlenmesi için tonikler üretilmiştir. Tonik kullanımı kadar doğru tonik seçim ide çok önemlidir. Kuru bir cilt için tercih edilen tonikte mutlaka nemlendirici özelliği olmalıdır. Yağlı bir cilde sahip olanlarda tonik seçerken içinde yağ olmayan bir çeşidi olması gerekir.

Tonik Nasıl Kullanılır?

Önce cilt her zaman temizlendiği gibi temizlenir ve sonra ufak bir pamuğa tonik konularak yumuşak hareketler ile cilt temizlenir. Tonik ile temizlenen cilde daha sonra nemlendirici veya serum uygulanır. Cildiniz tonik sayesinde derinlemesine temizlendiği için nemlendiricinin çok daha fazla faydasını görürsünüz. Kaliteli ve her cilde uygun tonik çeşitleri için https://www.kozmela.com/tonik sitesini ziyaret edebilirsiniz.