Tolga Zengin’in Kaderi Belli Oldu!

Sezon başında başarısız performansları ve yediği hatalı gollerle tribünlerden büyük tepki toplayan Beşiktaş’ın kalecisi Tolga Zengin‘in kaderi belli oldu. Bir süredir takımda kalacak mı sorusunun merak edildiği Tolga Zengin’in Beşiktaş yönetimiyle anlaşmaya vardığı 3 yıllık imza atacağı öğrenildi. 32 yaşındaki başarılı file bekçisinin ilk sene 1,3 Milyon Euro alacağı ve diğer 2 sene 100’er bin […]

 Tolga Zengin’in Kaderi Belli Oldu!

09.06.2016 - 7:25

Güncelleme : 09.06.2016 - 7:25

Sezon başında başarısız performansları ve yediği hatalı gollerle tribünlerden büyük tepki toplayan Beşiktaş’ın kalecisi Tolga Zengin‘in kaderi belli oldu.

Bir süredir takımda kalacak mı sorusunun merak edildiği Tolga Zengin’in Beşiktaş yönetimiyle anlaşmaya vardığı 3 yıllık imza atacağı öğrenildi. 32 yaşındaki başarılı file bekçisinin ilk sene 1,3 Milyon Euro alacağı ve diğer 2 sene 100’er bin Euro düşeceği öğrenildi. 1 yılın sonunda ise Beşiktaş yönetimi isterse Zengin’le yollarını ayırabilecek.

1+2 yıl olmak üzere imzalanan sözleşmeyle Zengin’in önümüzdeki sezon da Beşiktaş kalesini koruyacağı kesinleşti. Ligde şampiyon olarak Şampiyonlar Ligi’ne de katılma şansı yakalayan Beşiktaş hedefini hem ligde hem de Avrupa kupalarında büyüterek devam ettiriyor.

1983 doğumlu olan Tolga Zengin Trabzonspor alt yapısından yetişerek A takıma kadar yükseldi. Trabzonspor’daki profesyonel kariyeri 2002 yılında başlayan Zengin 2013 yılına kadar Bordo Mavili ekibin kalesini korudu. 11 yıllık Trabzonspor macerasından sonra 2013 yılında Beşiktaş’a transfer olan Zengin 3 senedir siyah beyazlı ekibin kalesini koruyor.

U-15 Milli takımdan başlamak üzere milli takımın bütün seviyelerinde başarıyla oynayan Zengin A milli takımımızın da kalesini koruyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın