Titan RTX!

Nvidia uzun zamandır merakla beklenen ve RTX ailesinin en güçlü üyesi olacak Titan RTX modelini gün yüzüne çıkardı. Nvidia Turing mimarisinin yeni göz bebeği olacak bu model hem grafik gücü hem de ışın izleme teknolojisi (Ray Tracing) noktasında ciddi bir performans vaat ediyor. Nvidia Turing mimarisiyle güçlendirilmiş Titan, 130 Teraflop’luk Derin Öğrenme ve 11 GigaRays’lik […]

 Titan RTX!

04.12.2018 - 16:37

Güncelleme : 04.12.2018 - 16:37

Nvidia uzun zamandır merakla beklenen ve RTX ailesinin en güçlü üyesi olacak Titan RTX modelini gün yüzüne çıkardı. Nvidia Turing mimarisinin yeni göz bebeği olacak bu model hem grafik gücü hem de ışın izleme teknolojisi (Ray Tracing) noktasında ciddi bir performans vaat ediyor.

Nvidia Turing mimarisiyle güçlendirilmiş Titan, 130 Teraflop’luk Derin Öğrenme ve 11 GigaRays’lik ışın izleme performansı sunuyor.

NVIDIA Turing mimarili GPU serisindeki iş odaklı modellere yeni bir ekran kartı daha duyurdu. Yeni modelin ismi NVIDIA Quadro RTX 4000 olarak belirtildi.

Şirketin 10 yıllık bir çalışmasının ürünü olan RTX serisi, Nvidia tarafından CUDA mimarisinin ardından en büyük sıçrama olarak görülüyor. Turing, ışın izlemeyi hızlandırmak amacıyla yeni RT çekirdekleri içermesinin yanı sıra ve yapay zeka eğitimi ve işlemleri için Tensor çekirdekleri sunuyor. Bu iki motor, daha güçlü hesaplama ve gelişmiş rasterleştirme teknikleriyle birlikte, sadede oyunculara değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki geliştiriciler, tasarımcılar ve sanatçıların çalışmalarına destek çıkıyor.

Titan RTX modeli 576 Turing Tensor çekirdek barındırıyor ve 130 Teraflops‘lık dev derin öğrenme performansı sunuyor. Ekran kartındaki 72 adet Turing RT çekirdeği ise saniyede 11 GigaRay gerçek zamanlı ışın izleme gibi etkileyici özelliklere sahip.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın