Tişört Tasarımı nedir?

Tişört tasarlama, dünyanın en yaygın kullanılan üst giyim seçeneklerinden biri olan tişörtlere kişisel, yaratıcı bir dokunuş katmanın popüler bir yoludur. Tişörtlerde kullanılan tasarımlar için birçok seçenek vardır: Bir tişört tasarımda illüstrasyonlar veya grafikler, kelimeler, orijinal sanatlar, logolar veya sloganlar kullanılabilir. Özel tasarım tişörtler,  bireyselliğinizi ifade etmenize veya bir grup veya ekiple dayanışmanızı göstermenize olanak sağlar. T-shirt tasarımları, işletmenizin […]

 Tişört Tasarımı nedir?

22.08.2020 - 17:53

Güncelleme : 22.08.2020 - 17:53

Tişört tasarlama, dünyanın en yaygın kullanılan üst giyim seçeneklerinden biri olan tişörtlere kişisel, yaratıcı bir dokunuş katmanın popüler bir yoludur. Tişörtlerde kullanılan tasarımlar için birçok seçenek vardır: Bir tişört tasarımda illüstrasyonlar veya grafikler, kelimeler, orijinal sanatlar, logolar veya sloganlar kullanılabilir. Özel tasarım tişörtler,  bireyselliğinizi ifade etmenize veya bir grup veya ekiple dayanışmanızı göstermenize olanak sağlar. T-shirt tasarımları, işletmenizin veya şirketinizin reklamını yapmak için harika bir seçenek olabilir ve hatta birçok lokal işletmede üniforma olarak bile kullanılır.

Harika bir tişört tasarlamak için eğitim almış olmanız gerekmez. Elinize ilkokuldan beri  resim çizmek için kalem almamış olabilirsiniz, biz her birimizin içinde bir tişört tasarımcısı olduğuna inanıyoruz.  Size inandırıcı gelmiyor mu? Sorun değil – size bunun ne kadar kolay olabileceğini göstermek için buradayız.

Kammana Tasarım Stüdyosu gibi uygulamalar yeni başlayanlar için harika sonuçlar verebilir. Tasarım Stüdyosu, tasarımınızdaki değişiklikleri gerçekleşirken görmenize izin verecek ve size tasarımınızın nasıl görüneceğine dair bir fikir verecektir. Eğer başlamadan önce biraz ilham almak istiyorsanız her türlü tişört için tasarım için fikir verebilecek kammana tasarım kütüphanesini kullanabilirsiniz.

Tasarımınıza başlamadan önce biraz yardım almak isteyenler için sizin için tişört tasarlamak için bazı ipuçları derledik. 

  • Baskı öncesi görüntü dosyalarınızın yüksek kalitede olduğundan emin olun; tişört tasarımlarında görülen en yaygın sorunlardan biridir ve tasarımınızın görüntü kalitesi tişört baskı kalitesini etkiler.
  • Yazı tiplerine odaklanın; Baskılı tişörtlerde, mesajınızın nasıl göründüğü, kullandığınız kelimeler kadar önemlidir. Verdiğiniz mesajı vurgulamak için uygun bir yazı tipi seçin.
  • En iyi baskı sonuçları için, birbiriyle kontrast oluşturan mürekkep renklerini ve öğe renklerini seçin. Örneğin, siyah baskılı açık mavi tişörtler veya beyaz baskılı kırmızı tişörtler.
  • Kompozisyon; Tişört tasarımıyla ilgili en önemli faktörlerden biri budur. Tasarım elemanlarınızı tuval üzerinde düzenlerken, çok fazla aralıklı olmamasına veya çok fazla toplanmamasına dikkat edin.
  • Tasarımın boyutu ve konumu; Giysi üzerindeki tasarımınızın boyutu ve tam konumu, tasarımı tamamlayabilir veya tuhaf görünmesine neden olabilir. Tasarım kare şeklindeyse, onu yazdırılabilir alanın üst yarısına yerleştirdiğinizden emin olun, böylece göbek yerine göğsünüzde gözükür. Dikdörtgen ve dikey tasarımlar göğüs bölgesinden göbeğe kadar konumlandırılabilir ve böylece güzel görüneceklerdir.

Tasarımlarınızı hazırlarken öncesinde biraz ilham almak istediğinizde aslında bir tişört tasarlamanın birçok farklı tasarım stilinden etkilendiğini göreceksiniz: çizgi film, minimalist, tipografi tabanlı, fotoğraf tabanlı, vintage, vb. farklı konseptleri bir arada kullanabilirsiniz. 

Biraz daha benzersiz bir giysi istiyorsanız, tişörtün arkasına baskı gibi alternatif baskı alanlarını tercih edebilirsiniz. Umarız size hayalinizdeki T-shirt’ü gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olacak biraz fikir ve ilham kaynağı verdik. Kendi tişörtünüzü nasıl tasarlayacağınız konusunda daha fazla bilgi için Kammana Baskı Platformu size yardımcı olacaktır. Kammana ile tişört tasarlarken neler yapabileceğinize gerçekten şaşıracaksınız ve dahası, sipariş verirken minimum sipariş politikaları olmadığı için kendi tişört baskınızı 1 adet bile olsa kolayca sipariş verebilirsiniz