TikTok’u Kendi Özelliği

Dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasına kısa bir süre içerisinde TikTok da katıldı. Bu platformun çok kısa bir süre içerisinde bu denli popüler olmasının altında hangi sebebin yattığı bilinmiyor ancak sevsek de sevmesek de TikTok her geçen gün biraz daha güçleniyor. Bu durumun doğal bir sonucu olarak da diğer sosyal medya platformları, TikTok’u kendilerine […]

 TikTok’u Kendi Özelliği

12.11.2019 - 20:43

Güncelleme : 12.11.2019 - 20:43

Dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasına kısa bir süre içerisinde TikTok da katıldı. Bu platformun çok kısa bir süre içerisinde bu denli popüler olmasının altında hangi sebebin yattığı bilinmiyor ancak sevsek de sevmesek de TikTok her geçen gün biraz daha güçleniyor. Bu durumun doğal bir sonucu olarak da diğer sosyal medya platformları, TikTok’u kendilerine karşı bir tehdit unsuru olarak görüyorlar.

Bu bağlamda TikTok’u kendisine risk olarak gören en önemli platform, Instagram. Çünkü Facebook’un sahip olduğu bu platformda da videolar çok önemli bir unsur. Hal böyle olunca da Instagram’ın TikTok’un gardını kırmak için bir şeyler yapması gerekiyordu ve görünen o ki Instagram, kısa bir süre içerisinde TikTok’un en temel özelliklerinden bir tanesini kopyalayacak.